En acıklı aşk filmleri

İşte her devirde izleyenin içini parçalayan, yüreğini burkan ama hiç unutulmayan aşk filmleri.

En acıklı aşk filmleri

EN ACIKLI AŞKLAR

Senaryo yazarlarının hiç vazgeçemediği konulardan biri belki de birincisi "aşk."

Bazen ana tema bazen de yan motif olarak.. Bir de izleyeni öylesine etkileyen, anlatılan olay örgüsünün içine çeken, kahramanlarıyla özdeşleşmesine sebep olan öyle etkileyici aşk öyküleri var ki. Bunların çoğunda da büyük aşkların kahramanlarının biraraya gelmesi imkansız oluyor. Bazen sevgillerden biri ölüyor bazen de ayrılık kaçınılmaz oluyor. İşte her devirde izleyenin içini parçalayan, yüreğini burkan ama hiç unutulmayan aşk filmleri.

1/ 20
En acıklı aşk filmleri

Love Story (Aşk Hiyakesi/ 1970)

Modern çağların en etkileyici aşk öykülerinden biri olan filmin senaryosunu Erich Segal kaleme aldı. Yönetmen Arthur Hiller.Ali MacGraw , Ryan O'Neal , Ray Milland ve Tommy Lee Jones'un başrollerini üstlendiği filmin unutulmaz tema müziğinde de Francis Lai'nin imzası var.

2/ 20
En acıklı aşk filmleri

Filmin öyküsüne gelince: Köklü ve zengin bir aileden gelen Oliver Barrett IV,aile geleneğini devam ettirerek kendisinden öncekiler gibi Harvard Üniversitesinde hukuk okumaktadır.

Bir gün Radcliffe Kolejinde müzik öğrencisi olan işçi sınıfından Jennifer Cavalleri'ye aşık olur.Çift evlenmeye karar verir,ancak Oliver'in babası Oliver Barrett III bu evliliğe onay vermez ve oğlunun harçlığını keser ayrıca onu mirasından da mahrum edeceğini söyler.

Oliver'ın babasının maddi desteği olmadan Harvard'a devam etmesi çok zordur. Hayata sıfırdan başlamak zorunda kalan yeni evli çift Oliver'in okul masraflarını karşılamak için farklı işlerde çalışmaya başlarlar.Bu arada çocuk istedikleri halde gebe kalamayan Jennifer'in yapılan tetkikler sonucunda lösemi hastası olduğu anlaşılır.

3/ 20
En acıklı aşk filmleri

Dying Young ( Genç Ölmek /1991)

Joel Schumacher'ın yönettiği film, Aşk Hikayesi'nin çağdaş bir uyarlaması. Başrollerini Julia Roberts ve Campbell Scott yer paylaşıyordu.

4/ 20