En hüzünlü 10 film

Empire internet sitesi sinemanın unutulmazlar arasına giren en iyi 10 'hüzünlü' filmini belirledi.

En hüzünlü 10 film

EN HÜZÜNLÜ FİLMLER

Sinema tarihinde öyle filmler var ki izlerken hem yüreğinizi burkar hem de gözlerinizi perdeden ayıramazsınız. Bir yandan anlatılan öykünün hüznü içinizi acıtırken bir yandan da yedinci sanatın seçkin örneklerini izlemenin hazzını yaşarsınız.

Empire internet sitesi sinemanın hem yürek burkan hikayeleriyle hem de yönetmen ve oyunculuklarıyla unutulmazlar arasına giren en iyi 10 'hüzünlü' filmini belirledi. İşte o yapımlar.

1/ 22
En hüzünlü 10 film

Bir Rüya İçin Ağıt (Requiem For A Dream)

Hubert Selby, Jr.'ın 1978'de yayınlanan romanından uyarlanan filmin yönetmeni Darren Aronofsky. Başrollerini Ellen Burstyn, Jennifer Connelly, Marlon Wayans ve Jared Leto'nun paylaştığı film, sinema sanatının kült yapımları arasına girdi.

2/ 22
En hüzünlü 10 film

Aronofsky filmde kendine özgü görsel teknikler eşliğinde her türlü bağımlılığı anlatıyor. Uyuşturucu maddeler peşinde hayatları mahvolan gençler, yaşlılığın ve yalnızlığın verdiği bunalımla televizyonun esiri olan bir kadın... Kısacası insanın farkında olmadan bağımlısı olduğu her şey.

Burstyn filmde canlandırdığı Sara Goldfarb karakteriyle Oscar adayı olmuş ancak kılpayı kaçırmıştı. Filmin hemen her sahnesine hakim olan umutsuzluk ve çaresizlik Clint Mansell imzalı müzikle seyircinin içine daha çok işliyor.

3/ 22
En hüzünlü 10 film

Son Gerçek/ Atları da Vururlar (They Shoot Horses, Don't They?)

1969 yapımı film Horace McCoy 'un 1935 yılında yazdığı aynı adlı romanından uyarlandı. Sydney Pollack'ın yönettiği filmin başrollerinde Jane Fonda, Michael Sarrazin, Susannah York, Gig Young, Red Buttons ve Bruce Dern yer alıyordu. Filmde ABD'de 1930'larda yaşanan "büyük ekonomik bunalım" sırasında çaresiz bir grup yarışmacının para ödüllü bir dans maratonunda onurlarını çiğnetmek pahasına da olsa ölümüne yarışmaları anlatılıyor.

4/ 22