Evime mimar giremez

İşletmeci Emre Ergani ve nişanlısı evlerini InStyle Home’a açtı.

Evime mimar giremez

EVİME MİMAR GİREMEZ

İşletmeci Emre Ergani ve nişanlısı evlerini InStyle Home’a açtı.

İşlettiği mekânlarda dekorasyona önem verdiğini söyleyen Ergani, “Ama konu kendi evimse durum değişir” diyor.

1/ 13
Evime mimar giremez

İstanbul ve Bodrum’da yeme-içme-eğlence denince, ilk akla gelen isimlerden biridir Emre Ergani. Şimdiye kadar kırkın üzerinde işlettiği farklı tarzlardaki mekanlarla ve eğlence konseptleriyle öncü oldu yıllarca. Ergani’ye şimdiye kadar yaptığı en keyifli mekanı sorunca da gülerek ve hiç düşünmeden “Evim, yani burası” diyor. 10 yıl önce taşındığı Nişantaşı’daki 300 m2’lik apartman dairesi aynı zamanda semtin neredeyse en büyük dairelerinden biri.

2/ 13
Evime mimar giremez

Yaklaşık bir dönüm arazi üzerinde yer alan apartman, üç cephesiyle oldukça stratejik bir konumda yer alıyor. Semte hakim panoramik manzara, mesafelerin Ergani’nin iş güzergahına uygunluğu, bu evi onun için daha da vazgeçilmez kılmış. “Üssümüz burası işte. Bir adımda Park bir adımda Beymen Brasserie’deyim” diye anlatıyor.

3/ 13
Evime mimar giremez

EVİN HER YERİNDE OYUNCAKLAR VAR

Dekorasyona gelince... Oyuncaklar, gümüşler, antika eşyalar, tablolar, bilardo masası, tilt makinesi ve çok rahat gözüken geniş koltuklarıyla çok farklı tarzlar bir araya getirilmiş evde. “Her şey zaman içinde yerini buldu ve yerleri de pek değişmedi. ‘Hadi evi dekore edelim,’ durumları yaşanmadı burada hiç” diye anlatıyor Ergani. Bu onun Nişantaşı’ndaki üçüncü evi. “Hayatım, mekanlarımı dekore ettirirken, ‘Neyi nasıl yapalım’ diye mimarlarla düşünmekle geçti. İşlettiğim tüm mekanlarda dekor çok önemlidir. Ama konu kendi evimse durum değişir. Bu eve asla mimar girmedi ve girmeyecek de. Çünkü burası ‘Ben’ olmalıydı. Ama beraberliğimizden sonra ‘Biz’ oldu” diye anlatıyor Ergani.

4/ 13