Fuhuş operasyonda süpriz isimler!

İstanbul polisi, son yılların en büyük fuhuş operasyonuna imza attı.

Fuhuş operasyonda süpriz isimler!

İstanbul polisi, son yılların en büyük fuhuş operasyonuna imza attı. 64 adrese eşzamanlı şafak baskını, 5 yıl önceki Barbie Operasyonu’nu hatırlattı. Yine podyum dünyasından isimlerin adı fuhuş operasyonuna karıştı. Çetede ise yine Barbie’den tanıdık bir isim olan Dinçer Dinçsoy var. Mağdur olarak ifade verenler arasında D. E., A. E. K., İ. O. var

1/ 31
Fuhuş operasyonda süpriz isimler!

Sadece Habertürk muhabirlerinin izlediği operasyonda İstanbul’da 64 noktaya “şafak baskını” yapıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri operasyon hazırlıklarını 7 ay önce gelen bir ihbar üzerine başlattı. Polis, sosyete ve iş dünyasından önemli isimlere kadın pazarladığı öne sürülen bir çetenin izini bulunca teknik ve fiziki takip başlatıldı.

2/ 31
Fuhuş operasyonda süpriz isimler!

Dinlemelere polisin yakından tanıdığı isimler takıldı. 5 yıl önce çok sayıda mankenin adının karıştığı Barbie Operasyonu’nda yakalanan Dinçer Dinçsoy ve Bülent Tetik yeniden sahnedeydi. Teknik takiple çete üyelerinin tüm telefon bağlantıları ile pazarladıkları kadınlar tek tek belirlendi. 64 kişilik bir isim listesi ortaya çıktı. Savcının talimatı ile dün sabaha karşı 05.30’da 170 polis, 1’i 5 yıldızlı otel olmak üzere 64 ayrı adrese gitti. Baskın yapılacak adresler, ekiplere kapalı zarf içerisinde teslim edildi. Mankenler D. E., E. Ş., 2001 Türkiye Güzeli E. Y., sunucu ve manken İ. O. ile oyuncu-modeller D. Y., Ö. Y., F. Ö., A. E. K., H. H. P., P. K., Y. Ç., T. P., S. Ç., D. S., F. B. ve DJ R. K. ile toplam 27 kadının “fuhuş çetesi mağduru” olarak ifadesi alındı. Baskınlarda kadınları pazarladığı öne sürülen Dinçer Dinçsoy, Bülent Tetik ile 10’u erkek toplam 25 çete üyesi de yakalandı. İzmir’de de bir kişi gözaltına alındı. 2000 Miss Model of The World yarışması ikincisi, manken A. E. K. evde olmayınca polis 5 saat gelmesini bekledi. Eve gelen A. K., ifadesi alınmak için emniyete götürüldü.

3/ 31
Fuhuş operasyonda süpriz isimler!

D. E. ile 26 kadın Bakırköy Deri ve Tenasül Hastalıkları Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilip serbest bırakıldı.

4/ 31