Gösterime girecek filmler

Bu sezon gösterime girecek film sayısı açısından yeni bir rekora imza atılacak.

Gösterime girecek filmler

Bu sezon gösterime girecek film sayısı açısından yeni bir rekora imza atılacak. Eylül ayından itibaren gelecek yıl hazirana kadar yaklaşık 70 Türk filmi vizyona girecek. Yeni sezondaki bazı filmler şöyle:

BÜŞRA

Tür : Dram
Gösterim Tarihi: 19 Mart 2010
Yönetmen : Alper Çağlar
Senaryo : Bahadır Boysal , Alper Çağlar
Görüntü Yönetmeni : Ulaş Zeybek
Oyuncular : Mine Kılıç, Tayanç Ayaydın, Çiğdem Batur, Coşku Cem Akkaya, Kaan Urgancıoğlu

FİLMİN KONUSU

Büşra üniversiteden yeni mezun olmuş, hayata atılmak üzere olan, muhafazakar ve varlıklı bir ailenin türbanlı kızıdır. Modern ve progresif arzuları ile, ailesinin onu yetiştirdiği ve alışkın olduğu değerler kendi içinde bir çelişki halindedir. Zeki, maneviyata önem veren, ve yaşından öte bir bilgeliğe sahip olmasına rağmen muhafazakar veya liberal Türkiye arasında nereye ait olduğunu çözememektedir.

Yaman nihilist köşe yazıları ve agresif romanlarıyla tanınan, liberal bir gazeteci-yazardır. İçe dönük bir yapısı varmış gibi gözükse de, çok dobra ve pervasız konuşur, damarına basıldığında ortamın gerektirdiği diplomatik üsluba aldırmadan ağzına geleni söyler, bunun sonucunda kaybedebileceklerini umursamaz, aklı ve yeteneği sayesinde yarattığı krizlerin yol açabileceği problemleri aşma gücüne sahiptir. Her kariyer insanı gibi o da belli bir seviyede kente ve kent ilişkilerine mahkum olmuş, gerek kariyerinde gerek özel hayatında kendisiyle çelişebilecek şeyler yapmış ama samimiyete ve açık yürekliliğe karşı daima bir açık kapı bırakmıştır.

Ferit ise Büşra'nın ailesinin son derece sıcak baktığı bir damat adayıdır. Özünde aşırı tutucu ve önyargılı bir şekilde dindar olan Ferit, iş dünyasında ve arkadaşlarıyla olan sosyal hayatında ise asla gerçek kimliğini deşifre etmez. Sürekli farklı maskeler takan bu asabi genç adam, o kadar farklı kılığa ve davranışa bürünmüştür ki, bu kimliklere özendiği mi yoksa onlardan nefret ettiği mi belli değildir.

Alara, doğunun spiritüel öğretileriyle modern&kentli kimliğini “kendince” birleştirmiş, Yaman ile ilişkisini kaybetmemek için her türlü davranışı benimseyebilecek, alımlı bir genç kadındır. Görünürde mükemmel çift oldukları Yaman'la son zamanlarda araları iyice açılmıştır. Verdiği Yoga derslerindeki özdeyişleri ve felsefeleri kendi hayatına uygulayamamakta, içinde fokurdayan fesatlığı ve Yaman'a olan trajik alışkanlığını aşamayan müstehzi bir insandır.

1/ 12
Gösterime girecek filmler

EYVAH EYVAH


Tür: Komedi
Yönetmen: Hakan Algül
Senaryo: Ata Demirer
Gösterim Tarihi: 29 Ocak 2010
Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak, Salih Kalyon, Tanju Tuncel, Bican Günalan, Meray Ülgen, Şehsuvar Aktaş, Caner Alkaya, Bülent Şakrak, Tevfik Yapıcı, Okan Çabalar, Ali Savaşçı


FİLMİN KONUSU
Hüseyin ( Ata Demirer), Çanakkale’nin Geyikli Beldesi’nde ninesi (Tanju Tuncel) ve dedesiyle ( Salih Kalyon) yaşayan bir delikanlıdır. Hayatını müzisyenlik yaparak kazanan Hüseyin’in iki büyük aşkı vardır: Biri klarneti, diğeri de sağlık ocağında görevli hemşire Müjgan!

Tam Müjgan’la da, müzikle de hayatı mutlu mesut devam ederken, hiç beklemediği bir nedenle bir yolculuğa çıkması gerekir. Bu yolculuk başta Hüseyin olmak üzere etrafındaki bütün insanların hayatını değiştirecektir. Hatta İstanbul’da şarkıcılık yapan Firuzan ( Demet Akbağ)’ın bile!..

2/ 12
Gösterime girecek filmler

KARANLIKTAKİLER

Tür : Gerilim / Dram
Gösterim Tarihi : 2 Ekim 2009
Yönetmen : Çağan Irmak
Senaryo : Çağan Irmak
Görüntü Yönetmeni : Gökhan Tiryaki
Yapım : 2009, Türkiye
Oyuncular: Şebnem Dilligil , Rıza Akın , Merih Atalay , Durul Bazan , Savaş Akova , Pınar Töre , Gülriz Şirinyan , Hilal Özbay , Güner Özkul , Derya Alabora , Erdem Akakçe, Meral Çetinkaya

FİLMİN KONUSU


Bir reklam ajansında ofis boy olarak çalışan Egemen (Erdem Akakçe) 30’lu yaşlarına rağmen annesi Gülseren (Meral Çetinkaya) ile aynı evde yaşamaktadır. Gülseren hayattaki tek varoluş nedeni Egemendir. Oğlunun kendisinden ayrılmasına dair en ufak bir düşünce bile bir çılgınlık nöbetine girmesi için yeterlidir. Annesinin zihinsel kararmalarıyla geçen bir hayat Egemen için ufak bir cehennem gibidir.

Egemen’in rahat nefes alabildiği, normal bir hayata yaklaştığı tek yerse çalıştığı reklam şirketidir. Öte yandan patronu Umay’a (Derya Alabora) duyduğu ilgi genç adam için büyük bir açmazdır. Annesinin varlığı bu ilgi önünde koca bir engeldir. Çaresizliği artan Egemen iki kadın arasında sıkışıp kalır.

3/ 12
Gösterime girecek filmler

EJDER KAPANI

Tür : Polisiye / Gerilim
Yönetmen : Uğur Yücel
Senaryo : Kubilay Tat
Gösterim Tarihi: 22 Ocak 2010
Yapım : 2009, Türkiye
Oyuncular : Uğur Yücel, Kenan İmirzalioğlu , Nejat İşler , Ceyda Düvenci, Berrak Tüzünataç

FİLMİN KONUSU

Ensar (Nejat İşler), Güneydoğu’da askerliğini yaparken, tecavüze uğrayan 12 yaşındaki kız kardeşi, akıl hastanesinde intihar eder. Ensar, bunu askerden döndüğü gün öğrenir. Ardından şehirde cinayetler işlenmeye başlar. Öldürülenlerin ortak özelliği, aftan yararlanıp hapisten çıkan sübyancılar olmalarıdır. Cinayetler arttıkça, halk katile hak vermeye başlar. Soruşturmayı, cinayet masasından iki usta dedektif Abbas (Uğur Yücel) ve “Akrep” Celal (Kenan İmirzalıoğlu) üstlenir.

4/ 12