İşte Fatihin yıldızları !

İşte Fatih'in yıldızları !

İşte Fatihin yıldızları !

Merakla beklenen “Fatih”, bu akşam Kanal D’de başlıyor! Yılın en büyük yapımı olmaya aday dizi, saat 20.00’de ilk bölümüyle ekranda olacak. İşte, yapımcılığını Fatih Aksoy’un üstlendiği, yönetmenliğini ise Merve Girgin’in yaptığı dizinin oyuncuları ve canlandıracakları karakterler...

Fatih Sultan Mehmet (Mehmet Akif Alakurt)
7’nci Osmanlı sultanı. 38-40 yaşlarında. Uzun boylu, yakışıklı, karizmatik bir adam. Çok zeki, ciddi, az güler. Kültürlü, birkaç yabancı dili (Latince, Rumca, Arapça, Sırpça, Farsça, Türkçe) ana dili gibi konuşur. Öğrenmeye her daim açık. Dini inancı güçlü ama farklı inançlara saygılı. Aklına koyduğunu yapar. Çok ketum. Sezgileri çok güçlü. İleri görüşlü. İlim adamlarına ve sanatçılara çok değer verir. Kendisi de şairdir, çok güzel konuşur.

1/ 12
İşte Fatihin yıldızları !

Şehzade Bayezıd (Salih Bademci)

23 yaşında. Kimseye güvenmeyen, validesinin etkisi altında kalabilen biri. Taht konusunda en büyük veliaht olmanın kendisine avantaj sağlamayacağını biliyor. Çünkü babasının, tahta kardeşi Mustafa’yı layık gördüğünün farkında.

2/ 12
İşte Fatihin yıldızları !

Çiçek Hatun (Gamze Özçelik)

Şehzade Cem’in annesi. 30’lu yaşlarda, sarışın, mavi gözlü, güzel bir kadın. Aynı zamanda, Sultan’a en yakın olan eşi. Son derece zeki, işini bilen bir kadın. Lafını sakınmayan bir karakter. Evladına tahtı temin etmek için cüretkâr hamleler yapacak kadar gözü kara.

3/ 12
İşte Fatihin yıldızları !

Dilyar (Müjde Uzman)

Fatih’in tüm kalbiyle sevdiği tek kadın. 20 yaşlarında, güzel bir kız. Konuşamıyor ama duyabiliyor. Son derece zeki, duyarlı. Kendi gerçeğinden bihaber büyümüş. Bir gün “seçilmiş” olduğunu öğrendiğinde, bütün hayatı ve dengeleri altüst olacak.

4/ 12