Kanseri yenen ünlüler

Bu ünlülerin hepsi kanseri yüksek moralleriyle yenmeyi başardı.

Kanseri yenen ünlüler

Hepsi tanınmış, hepsi mesleklerinde başarılı, şöhretli kişiler. Ancak tüm bunların dışında, onların bir ortak özelliği daha var. Hepsi kanser ile mücadele etti. Bu savaşta onların en büyük yardımcıları, yüksek moralleriydi. Onların savaştan galip çıkması, bu hastalığa yakalananlara umut ışığı oldu.

1/ 11
Kanseri yenen ünlüler

CHRISTINA APPLEGATE

Bir dönem ülkemizde de büyük bir ilgiyle izlenen " Evli ve Çocuklu" dizisinde Al Bundy'nin kızını canlandıran Christina Applegate'de de geçtiğimiz sene meme kanseri teşhisi konuldu. 36 yaşındaki oyuncu , erken teşhiz sayesinde kısa bir tedavinin ardından sağlığına kavuştu.

2/ 11
Kanseri yenen ünlüler

DEFNE SAMYELİ

Eski Türkiye güzeli, haber spikeri Defne Samyeli, 2000 yılında rahim kanserine yakalanmıştı. Samyeli, Amerika’da gördüğü tedavi sonucu kanseri yenmeyi başardı. Güzel sunucu, o dönemde şunları söylemişti: “Hastalık, adı kanser de olsa, neticede insani bir olay. Tanıdığım, tanımadığım, sevdiğim birçok insan bu hastalığa karşı mücadele verdi. Neden ben olmayayım ki, üstelik erken teşhis edilmesi bir şans... Tüm kadınlara jinekolojik testlerini aksatmadan yaptı rmalarını tavsiye ediyorum. Belirtiler kendini gösterdiğinde çok geç olabiliyor çünkü.”

3/ 11
Kanseri yenen ünlüler

FİLİZ AKIN

Türk sinemasının efsanevi oyuncusu Filiz Akın, 2002’de kanserle tanıştı. Kendisine konulan nazofarenks kanseri (burun ve ağız arkasındaki bir tür kanser) teşhisinden sonra uzun sure tedavi gördü ve hastalığı alt etti. Hastalığıyla mücadelesinde eşinden çok büyük destek gördüğünü söyleyen Akın, “Pozitif düşünün, moralinizi yüksek tutun, bağışıklık sisteminizi zayı flatacak stres, sigara ve diğer etmenlere izin vermeyin” diyor.

4/ 11