Karizmatik lider Obama !

İşte sanat dünyasının ABD Başkanı Obama hakkındaki düşünceleri..

Karizmatik lider Obama !

Obama çok sempatik

ABD Başkanı Obama, Türkiye ziyaretini tamamlayarak dün ülkemizden ayrıldı. Yıllarca Bush'un dış politikasından rahatsızlık duyanlar, Obama'nın iki günlük ziyareti sırasında sergilediği sempatik tavır karşısında biraz olsun yumuşadı. Sanat dünyası da iki ülke arasında esen bu sıcak rüzgardan nasibini aldı.

1/ 11
Karizmatik lider Obama !

Tarık Akan: Ilımlı islam politikası bitmiştir

Obama'nın gelip, özellikle de Atatürk'ün kabrinde Türkiye'nin laik bir ülke olduğunu söylemesi beni gerçekten mutlu etti. Demek ki "ılımlı islam" politikası artık bitti. Bunu Türkiye'den dünyaya ilan etmesi güzel. O zaman bütün görev Atatürkçü insanlara düşüyor. Türkiye laik bir ülke ve öyle olduğu da teyid ediliyor. Türkiye de Obama'ya yakışır bir karşılama yaptı.

2/ 11
Karizmatik lider Obama !

Ali Poyrazoğlu: Bush sonrası iyi bir gelişme

Obama'nın Türkiye’ye olan pozitif yaklaşımı ve olayları anlamaya çalışmasını çok sevindirici buluyorum. Bush politikasının ardından böyle bir devlet adamının gelmesi bölge için hayırlı olacaktır.

3/ 11
Karizmatik lider Obama !

Fahriye Evcen: Karizmatik bir lider

Televizyondaki konuşmasını dinledim. Gördüğüm kadarıyla detaylara hakim. Bu durumun birçok şeyi iyi yönde harekete geçireceğine inanıyorum. Kendisi çok sempatik, hele de ailesiyle Beyaz Saray'ın bahçesinde yapılan çekimler çok güzeldi.

4/ 11