Kerimcan Durmaz’a hapis cezası

Kerimcan Durmaz'ın sosyal medya hesabından yaptığı skandal paylaşımın ardından açılan davada karar verildi. Mahkeme, sanık Kerimcan Durmaz'ın 'Müstehcenlik' suçunu işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmasın

Kerimcan Durmaz’a hapis cezası

Sözde sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz'ın sosyal medya hesabından paylaştığı ve takipçileri tarafından tepki toplayan skandal videoya ilişkin yargılandığı dava karara bağlandı.

1/ 8
Kerimcan Durmaz’a hapis cezası

Gaziosmanpaşa 16. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık Kerimcan Durmaz ve avukatları katıldı. Duruşmada ayrıca müştekiler adına avukat Begüm Gürel hazır bulundu.

2/ 8
Kerimcan Durmaz’a hapis cezası

"YAKIN ARKADAŞLARIMA ATTIĞIMI DÜŞÜNÜYORDUM" Dava dosyasındaki görüntülerin kendine ait olduğunu belirten sanık Kerimcan Durmaz, "Hamburg'tan dönerken sadece iki yakın arkadaşımın olduğu gruba uçakta çekmiş olduğum paylaşımı gönderdiğimi sanıyordum. Fakat havaalanına iniş sırasında telefonun sinyal alması neticesinde bu paylaşımımı yakın arkadaş grubuma değil, Instagram hikaye bölümünde paylaşılmış olduğunu yine arkadaşlarımın beni araması neticesinde öğrendim" dedi.

3/ 8
Kerimcan Durmaz’a hapis cezası

"BU KONULARDA HASSAS VE DİKKATLİ BİRİSİYİMDİR" Paylaşımı geri çektiğini ve kamuoyundan özür dilediğini dile getiren sanık Durmaz, "Üzgünüm, yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Ben de toplum içerisinde yaşayan biri olarak bu konularda hassas ve dikkatli birisiyimdir. Beraatimi talep ederim. Hakkımda leyhte olan hükümler uygulansın" ifadelerini kullandı.

4/ 8