Muhteşem yıldızlar geçidi

Türk televizyon tarihinin en yüksek bütçeli dizisi Muhteşem Yüzyıl, üç sezon boyunca tam bir yıldızlar geçidine sahne oldu.

Muhteşem yıldızlar geçidi

Türk televizyon tarihinin en yüksek bütçeli dizisi Muhteşem Yüzyıl, üç sezon boyunca tam bir yıldızlar geçidine sahne oldu. 103 bölümlük ekran yolculuğu boyunca birbirinden ünlü isimler farklı farklı karakterlerle dizide boy gösterdi.

Halit Ergenç (Kanuni Sultan Süleyman)
10. Osmanlı padişahı, Hürrem'in biricik aşkı Kanuni Sultan Süleyman'a hayat veren Halit Ergenç, dizinin bel kemiği. Ergenç, Kanuni rolünde 103 bölümdür aralıksız olarak izleyici karşısına çıkıyor.

1/ 47
Muhteşem yıldızlar geçidi

Nur Fettahoğlu (Mahidevran Sultan)
Kanuni Sultan Süleyman'ın şehzadelik günlerinden beri gözdesi olan, Hürrem Sultan'la giriştiği iktidar kavgasıyla dizinin önemli karakterlerinin başında helen Mahidevran Sultan, nam-ı diğer Haseki Sultan, Halit Ergenç'le birlikte 103 bölümdür dizideki varlığını koruyor.

2/ 47
Muhteşem yıldızlar geçidi

Selim Bayraktar (Sümbül Ağa)
Haremin başağası rolünde Selim Bayraktar, 103 bölümdür boy gösteriyor.

3/ 47
Muhteşem yıldızlar geçidi

Meryem Uzerli (Hürrem Sultan)
Türk asıllı Alman oyuncu Meryem Uzerli, asıl adı Alexandra Anastasia Lisowska olan Rutenyalı cariye, nam-ı diğer Hürrem Sultan karakterine tam 99 bölüm boyunca hayat verdi. Dizinin 100'üncü bölüm tanıtımları yapılırken tükenmişlik sendromu nedeniyle Almanya'ya geri döndüğü ortaya çıktı. Çok geçmeden de diziden ayrıldığını Instagram'dan duyurdu.

4/ 47