Olgun kadına övgü

Sinema filmlerindeki olgun kadın ile genç erkek aşk sahneleri..

Olgun kadına övgü

SİNEMADAN OLGUN KADINA ÖVGÜ

Aşk, sinemanın asla vazgeçemediği konulardan biri. Hem de her türü.. Kavuşamayan aşıklar, yasak aşklar, ağlatan aşklar, güldüren aşklar. Bütün bu çeşitlemeler içinde öyle bir tanesi var ki her türden seyircinin kanına girebiliyor: Olgun kadın ile genç erkek arasındaki aşk. İşte bu konuda yapılmış unutulmaz filmlerden bir seçki.

1/ 29
Olgun kadına övgü

THE GRADUATE (MEZUNİYET)

Konu olgun kadın ve genç erkek olunca ilk akla gelen mike Nichols'ın 1967 tarihli bu filmi. Nichols'a Oscar kazandırdığı gibi Dustin Hoffman ve Anne Bancroft'u da sinemanın unutulmaz yıldızları arasında yer almasını sağlayan filmin konusuna gelince: 1960'ların ortasında, üniversiteden yeni mezun olmuş Benjamin Braddock'un kendisini, cinselliği ve aşkı keşfetmesinin oldukça satirik öyküsü. Okuldan yaşamını artık ardında bırakmış olan Benjamin'in kafası epeyce karışıktır. Ailesinin ve aile dostlarının tavsiyelerinden bunalmış, hayata karşı tedirgin bir şekilde, banliyödeki evlerinin havuzunda günlerini geçirmektedir. Bir gün babasının patronunun karısı Bayan Robinson tarafından baştan çıkarıldığında hayatı değişir.

2/ 29
Olgun kadına övgü

CLASS (SINIF)

Lewis John Carlino'nun yönettiği filmin başrollerinde Jacqueline Bisset, Rob Lowe ve Andrew McCarthy, John Cusak vardı. Film, arkadaşının annesi ile ilişki yaşayan bir genç adamın öyküsünü anlatan romantik bir yapım.

3/ 29
Olgun kadına övgü

4/ 29