Petek Dinçöz - Can Tanrıyar gerginliği sürüyor

Mahkeme, Petek Dinçöz'ün 1 ay süreyle Can Tanrıyar aleyhine şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması kararı aldı.

Petek Dinçöz - Can Tanrıyar gerginliği sürüyor

Mahkeme, Petek Dinçöz'ün 1 ay süreyle Can Tanrıyar aleyhine şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması kararı aldı. (DHA)

1/ 12
Petek Dinçöz - Can Tanrıyar gerginliği sürüyor

Yapımcı Can Tanrıyar, geçtiğimiz hafta hakkında bazı suçlamalarda bulunan eski eşi Petek Dinçöz aleyhine aile mahkemesine başvurdu. Mahkeme de, Petek Dinçöz'ün 1 ay süreyle Can Tanrıyar aleyhine şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması kararı aldı. Karar, takibinin yapılması amacıyla savcılığa gönderildi. Can Tanrıyar, eski eşi şarkıcı Petek Dinçöz'ün geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili olarak harekete geçti. İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvuran Tanrıyar, eski eşi Dinçöz'ün katıldığı televizyon programında hakkında çeşitli iddialarda bulunduğunu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan da korunması için yardım istediğini hatırlattı. Avukatı Hande Karasu aracılığıyla 18 Nisan'da İstanbul 10. Aile Mahkemesi'ne başvuran Tanrıyar, Petek Dinçöz'e karşı, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadınlara Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu'na göre "kendisi lehine koruma kararı" uygulanmasını talep etti.

2/ 12
Petek Dinçöz - Can Tanrıyar gerginliği sürüyor

"ASILSIZ İTHAMLARDA BULUNDU" Mahkemeye sunulan dilekçede, Can Tanrıyar'ın Petek Dinçöz ile 10 yılı aşkın bir süre evli kaldığı ve çiftin 2010 yılında boşanarak yollarını ayırdığı belirtilerek, Dinçöz'ün daha sonra şiddet ve tehdit içerikli davranışlarla hasmane bir tutum içerisine girdiği, psikolojik savaş başlattığı ve asılsız, küçük düşürücü ithamlarda bulunduğu öne sürüldü. Petek Dinçöz'ün açıklamalarıyla müvekkili Tanrıyar hakkında şiddet uyguladığı savunulan dilekçede, Dinçöz hakkında 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadınlara Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'un 4. ve 5. maddelerinde yazılı olan tedbir veya tedbirlere hükmedilmesi talep edildi.

3/ 12
Petek Dinçöz - Can Tanrıyar gerginliği sürüyor

Talebi yerinde gören İstanbul 10. Aile Ceza Mahkemesi, Petek Dinçöz'ün 1 ay süreyle Can Tanrıyar'a yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Petek Dinçöz'ün, bu kararın gereklerine aykırı hareket etmesi halinde, 3 günden 10 güne kadar ve aykırılığı her tekrarında da 15 günden 30 güne kadar "zorlama hapse" tabi tutulacağı uyarısında bulunulmasına da karar veren mahkeme, kararın birer örneğini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'ne gönderdi.

4/ 12