Sinemada yaz bereketi

Bu yıl vizyona girmesi muhtemel yapımlar..

Sinemada yaz bereketi

TÜRK FİLMİ BEREKETİ

2008’de sadece 51 yerli film çekilirken, 2009’da ekonomik krize rağmen 70 film gösterime girdi. 2010 yılında ise 66 yerli film, 22 milyon kişiye ulaşarak sektörü ayakta tuttu. 1 Ocak’tan bu yana ise 41 Türk filmi gösterime girdi, şimdiden 13 milyon bilet satıldı. Bu sayının yılsonuna dek 70’i bulması bekleniyor.

Nizam EREN

1/ 24
Sinemada yaz bereketi

BU YIL ÇANAKKALE FİLMLERİ ÖN PLANDA

Sinan Çetin’in iki yıldır üzerinde çalıştığı ve bu yıl vizyona sokmayı planladığı “Çanakkale Ruhu”nda Haluk Bilginer, Oktay Kaynarca, Wilma Elles ve Cemo Çetin rol alacak. Çetin’i bilenler bunun da aykırı bir film olacağını ve ezber bozacağını tahmin ediyor.

2/ 24
Sinemada yaz bereketi

'ÇANAKKALE İÇİNDE’ 2012’DE VİZYONDA

‘Çanakkale İçinde’ ise hazırlıkları son sürat devam eden projelerden biri. Serdar Akar’ın yöneteceği, 1000 figüranın rol alacağı filmin efektleri, “Er Ryan’ı Kurtarmak”ın efektlerini yapan Mark Meddings’e emanet edildi. Erdal Beşikçioğlu ve Yetkin Dikinciler’in başrolü paylaştığı filmin 16 Mart 2012’de vizyona girmesi planlanıyor. Bütçesi şimdilik gizli tutulan film için ağustosta Çanakkale’de ‘motor’ denecek.

3/ 24
Sinemada yaz bereketi

‘FETİH 1453’ GELİYOR

20 milyon dolarlık bütçesiyle büyük ses getiren “Fetih 1453”ün önümüzdeki yıl şubat ya da mart ayında gösterime girmesi planlanıyor. İbrahim Çelikkol, Ozan Çobanoğlu, Dilek Serbest ve Recep Aktuğ’un da oyuncu kadrosunda yer aldığı film, Fatih Sultan Mehmet’in çocukluğundan fetihlerine kadarki süreci kapsayacak. 3 boyutlu animasyonların da kullanılacağı 'Fetih 1453' belki de yılın en flaş yapımı.

4/ 24