Tabuları Türk dizileriyle yıktılar

Türk dizilerinden ilham alarak hayatlarını değiştirmeye karar veren kadınların hikayesi belgesel oldu

Tabuları Türk dizileriyle yıktılar

Yunan yönetmen Nina- Maria Paschalidou, Türk dizilerinden ilham alarak hayatlarını değiştirmeye karar veren kadınların hikâyesini ‘Kısmet’ isimli belgeselde anlatıyor. Bu ayın sonunda Uluslararası Amsterdam Film Festivali’nde yarışacak belgeselde, ‘Hayat Devam Ediyor’ dizisinden cesaret bulup boşanma davası açan da var, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’yi izleyip tecavüze başkaldıran da. Paschalidou, filminde işlediği dört değişim hikâyesini anlattı.

(Hürriyet)

1/ 10
Tabuları Türk dizileriyle yıktılar

Samar Şaban 50 yaşında, hayata karşı tüm inancını yitirmiş bir kadın. Abu Dabi’de yaşıyor. Kocası tarafından 13 yıl hapsedildiği evinde defalarca tecavüze uğramış. Acılı hayatını değiştirense ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisi olmuş.

2/ 10
Tabuları Türk dizileriyle yıktılar

Beren Saat’in canlandırdığı, üç kişinin tecavüzüne uğrayan ve davasından hiç vazgeçmeyen Fatmagül’den çok etkilenmiş. Evden çıkmanın bir yolunu bulup, mahkemeye başvurmuş ve boşanmış. Artık özgür ve özgürlüğünü Fatmagül’den aldığı güce borçlu olduğunu söylüyor.

3/ 10
Tabuları Türk dizileriyle yıktılar

Paraskevi, Yunanistan’da yaşayan, ‘Muhteşem Yüzyıl’ hayranı genç bir avukat. Zihinsel engelli bir erkek kardeşi var ve hayatı boyunca ona bakması gerekiyor. Bu durumu uzun yıllar kabullenememiş. Ama bir gün, ‘Muhteşem Yüzyıl’da hayranlıkla izlediği Halit Ergenç’in kız kardeşinin de zihinsel engelli olduğunu öğrenince, hayata bakışı değişmiş.

4/ 10