Tek şarkıyla ünlü olanlar

İşte o 'tek şarkılık şöhretler ve nesiller boyu dillerden düşmeyen şarkılar.

Tek şarkıyla ünlü olanlar

BU ŞARKILARI NE ZAMAN DUYSAK ONLARI HATIRLIYORUZ

Bir kuşağın kalbini şarkılarıyla fethetmişti Ayla Dikmen. Genç yaşında hayata veda ettikten sonra da uzun süre unutulmadı.

Ama yıllar geçti kuşaklar değişti müzik anlayışı da... Dikmen'i dinleyerek büyüyen kuşak da orta yaşlarına ulaştı. Bu güzel ses neredeyse tatlı bir anı olarak meraklıların müzik arşivlerinde yerini almıştı.. Issız Adam filmine kadar.

1/ 21
Tek şarkıyla ünlü olanlar

Dikmen'in sesiyle hayat verdiği Anlamazdın bu film ile yeni kuşaklar tarafından da tanındı. Şimdi de yaşı kaç olursa olsun bu şarkıyı dinleyen herkesin aklına Ayla Dikmen'in adı geliyor.

Anlamazdın bu konudaki tek örnek değil kuşkusuz... Türkiye müzik piyasasında tek bir şarkıyla çok iyi bir çıkış yakalayan ve isimleri o şarkıyla özdeşleyen çok sayıda yorumcu var. Başka albümler de çıkarsalar, başka şarkılar da söyleseler hep o bir tek şarkıyla hatırlanırlar. İşte o 'tek şarkılık şöhretler ve nesiller boyu dillerden düşmeyen şarkılar.

2/ 21
Tek şarkıyla ünlü olanlar

BERKANT

1967 yılında yapılan Teoman Alpay- Metin Bükey şarkısı ‘Samanyolu’ ile tüm dünyada adından bahsettirdi.

3/ 21
Tek şarkıyla ünlü olanlar

Yaptığı 45’lik, 1 milyonun üstünde satarak döneme damgasını vurdu. ‘Samanyolu’ ile bir anda şöhrete ulaşan Berkant, inişli-çıkışlı bir yaşam sürdü.

4/ 21