Türkiye'nin ünlü karikatüristi baba mesleğine döndü
Türkiye'nin en önemli mizah dergilerinde uzun yıllar boyunca karikatüristlik yapan Serkan Yılmaz, baba mesleği olan badanacılığa başladı.
![Türkiye'nin ünlü karikatüristi baba mesleğine döndü - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2022/09/08/631991af50acca3514e7d65b-K8X2.jpg)
İnternet dizisi karakterinin söylediği 'yalnızca cesurların işidir badana yapmak' repliğinden cesaret bulduğunu ifade eden Yılmaz, "Tabi bunu seçmemin en önemli faktörü ekonomik sebepler.
![Türkiye'nin ünlü karikatüristi baba mesleğine döndü - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2022/09/08/631991af50acca3514e7d65d-TZ9X.jpg)
Karikatür son dönemde geçinmek için iyi bir yol değil" dedi.
![Türkiye'nin ünlü karikatüristi baba mesleğine döndü - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h566q95gc/storage/files/images/2022/09/08/631991af50acca3514e7d66d-pONK.jpg)
Penguen Dergisi'ndeki 'Dudullu Postası' köşesiyle bilinen, karikatürist Serkan Yılmaz, pandemi döneminde çalışamadığı için ekonomik sıkıntılar yaşadı.
![Türkiye'nin ünlü karikatüristi baba mesleğine döndü - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h555q95gc/storage/files/images/2022/09/08/631991af50acca3514e7d657-Ifka.jpg)
Yılmaz, biriken borçlarını ödemek için, baba mesleği olan boya badana yapmaya başladı. Yaklaşık bir aydır okurlarının evlerinde boya-badana yapan ünlü karikatürist, duvarları boyarken bir yandan da onlarla sohbet ediyor.