Ünlü şarkıcıya şok suçlama !

Şarkı sözü yazarı olduğunu iddia eden Bilge İbik, Demet Akalın'a dava açtı.

Ünlü şarkıcıya şok suçlama !

Bilge İbik, kendisine ait dans figürlerini vemimikleri Toz Pembe adlı şarkısının klibinde izinsiz kullanmakla suçladığı Demet Akalın’dan davacı oldu.

1/ 10
Ünlü şarkıcıya şok suçlama !

Edilmiş dansın davası oluyormuş! Türk pop müzik tarihi, çalıntı söz ya da beste davalarını daha önce de gördü, ancak böylesi ilk kez oluyor. Söz yazarı olduğunu söyleyen Bilge İbik, Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak Demet Akalın’dan şikâyetçi oldu. İbik, Akalın’ın 2009’da çıkan ‘Toz Pembe’ adlı şarkısının klibinde kendisine ait dans figürlerini ve mimikleri izinsiz kullandığını iddia etti...

2/ 10
Ünlü şarkıcıya şok suçlama !

BANA AİT HER ŞEYİ ÇALDI

Bilge İbik dilekçesinde şunları yazdı: “Klipte kullanılan dans figürleri bana ait. Tamamen doğal müzik ritmine eşlik edilerek tarafımca oluşturulmuştur. Daha sonra bu figür Gülşen tarafından kullanıldı. Klibi ilk seyrettiğimde psikolojik travma yaşadım. Akalın’ın sesini duyduğum her ortamda çığlık çığlığa bağırarak, mekânı terk ederek tepki veriyorum.” Şarkı sözlerini Demet Akalın’ın özel hayatını göz önüne alarak söz yazarı Ersan Üner’e yazdırdığını ileri süren Bilge İbik, “Demet Akalın bana ait her niteliği onun yaşamına ait parçalarmış gibi yansıtıyor. Benim bu özelliklerimi ve figürlerimi Demet Akalın’a taşıyan sevgilim Yılmaz E.’dir” dedi.

3/ 10
Ünlü şarkıcıya şok suçlama !

4/ 10