Ünlülerin sabah halleri

Ünlülerin sabah halleri

Ünlülerin sabah halleri

Sabah 10.00’dan önce

Sabah saatleri genellikle tadına tam olarak varamadığımız bir zaman dilimi... O saatlerde ya yorgunluktan yatağa yapışmış oluyoruz ya da tam tersi işe veya okula yetişmek için yataktan son sürat fırlamış ve hayata karışmış... Peki ya ünlüler dünyasında durum ne? Marie Claire dergisi bu soruya yanıt bulmak için kapıları işte tam da o saatlerde çaldı...

1/ 9
Ünlülerin sabah halleri

SAAT 05.00 METİN AKDÜLGER (OYUNCU)

Sabah sessizliğinde uyanmayı tercih ederim

“Aslında rutin bir uyanma saatim yok, genellikle o sırada meşgul olduğum şeyler bunu belirler. Sabah 05.00’te kalktığım da olur, öğleden sonra 17.00’de de ama sabah sessizliğinde uyanmak tercihim. Sabahki ruh halim ise havaya göre değişkenlik gösterir. En çok kar görünce mutlu olurum. Çok nadir yatağın ters tarafından kalkarım! İlk yaptığım da hemen müziği açmak olur, müzikle biraz kendi halimde çıldırırım. Sabah, benim için yeni tanıştığım biri gibi; heyecan verici, ilginç ama tabii gün içinde rengini belli eder. Sabahları düşünmeyi çok sevmem, müziğe bırakırım kendimi, bir nevi meditasyon hali! Aydınlık, az eşyalı ve ferah bir odada gözlerimi açıyorum. Hava güzelse ışık olmayan sessiz ve yıldızların net göründüğü bir yerde uyumak da çok güzel bir duygu... Sabah yalnızlığını da severim, evde dans ederken çevrem boş olsun.”

2/ 9
Ünlülerin sabah halleri

SAAT 06.00 FİDAN MARTİNOVİC (OYUNCU)

Uyanmak için üç alarm birden kuruyorum

“Sağlıklı bir uyku için gerekli olan 8 saatten az uyumuşsam aksi biri oluyorum, ama genellikle uyku saatlerim çok düzenlidir. Uyanmak için en az üç alarm kuran biri olarak maalesef sabah insanı değilim. Uyanır uyanmaz duş alırım. Yoğun çalıştığım için uykunun ağırlığını üstümden atmam gerekiyor çünkü. Önce günlük planımı gözden geçiririm. Bu arada Michael Jackson’ın ‘They Don’t Care About Us’ını dinlemek de harika olur.”

3/ 9
Ünlülerin sabah halleri

SAAT 06.30 EZGİ ASAROĞLU (OYUNCU)

Kalkar kalkmaz camları açarım

“Sabahları huzurlu olurum, kalkar kalkmaz camları açarım; gün ışığını ve taze havayı hissetmek beni istem dışı bir şekilde gülümsetir. Sabah favori içeceğim, soya sütlü cafe latte... Kahvemi içerken bahçede hayvanlarla zaman geçirmek de mutlaka yaptığım bir şey, benim meditasyonum. Nasıl bir odada gözlerimi açıyorum? Karanlık... Karanlıkta uyumak en doğal uyku ritmini sağlıyor; sabahları dinç uyanmamın bir nedeninin de bu olduğuna inanıyorum. Kendi evimde, kendi yatağımda uyumak harika... Evim evim güzel evim!”

4/ 9