Yalansız yaşamak zor

Farah Zeynep Abdullah, GQ Türkiye’nin Şubat ayı kapağı oldu.

Yalansız yaşamak zor

“Kurt Seyit ve Şura”da Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolü paylaşan Farah Zeynep Abdullah, GQ Türkiye’nin Şubat ayı kapağı oldu. Genç oyuncu, Ebru Çapa’ya verdiği röportajda aşkın ailesinde nasıl dolu dizgin yaşandığından neden yalan söyleyemediğine birçok ilginç açıklama yaptı.

1/ 11
Yalansız yaşamak zor

Farah Zeynep Abdullah’ın ailesi, dillere destan aşklarıyla ünlü... Rahmetli dedesiyle anneannesinin büyük aşkı, aynı dispanserde çalışıp uzaktan uzağa bakışırken, bir tatil günü dedesinin denizde boğulma tehlikesi atlatan anneannesini kurtarmasıyla başlamış.

2/ 11
Yalansız yaşamak zor

Annesiyle babasının 30 yılı devirmiş evliliklerinin başlama hikayesi daha da ilginç. Annesi Gülay Hanım, 17 yaşındayken bir gün babasının arabasını çalmış gezerken trafik kazası yapmış. Çarptığı otomobilin sahibi, şirketlerinde çalışıp borcunu ödemesini teklif etmiş. Dünyaya gözünü Erbil’de açmış, çocukken savaştan kaçıp Türkiye’ye gelmiş, Arapça’yı unutmuş olduğundan askerlik için kısa süreliğine dönmek durumunda kaldığı memleketinde “dilsiz asker” olarak nam salmış babası Osman Abdullah da o şirkette çalışıyormuş.

3/ 11
Yalansız yaşamak zor

Bu tesadüfler zincirinin ürünü: 1989 doğumlu Farah Zeynep Abdullah. Ünlü oyuncu, bugün Gayrettepe’de, anneannesiyle yaşıyor. Ailesi ise babasının işi nedeniyle Londra’da. Abdullah, anne ve babasının aşkını anlatmakla bitiremiyor: “Gerçekten çok aşıklar. Babam annemi hâlâ doğal avokadoyla masaj yaparak uyandırıyor mesela. 30 sene olacak bu yıl, çok acayip bir şey.”

4/ 11