Bu modeller yolda başınızı döndürecek

İşte Türkiye'de piyasaya çıkan ve çıkmaya hazırlanan rüya otomobillerden bazıları...

Bu modeller yolda başınızı döndürecek

2013 yılında Türkiye’de bir çok yeni model piyasa sunuldu ve sunulmaya hızla devam ediyor. Ama tabiki bu modeller içinde lükslerin yeri ayrı. Kısa süre önce piyasaya sunulan bazı lüks ve spor modellere yakında yenileri eklenecek. Bu modeller emin olun yolda sizin başınızı döndürecek. İşte piyasaya çıkan ve çıkmaya hazırlanan o rüya modellerden bazıları...

1/ 70
Bu modeller yolda başınızı döndürecek

ALFA ROMEO
4C Kasım’da yola çıkıyor

ALFA Romeo’nun yarışçı ruhunu sonuna kadar yansıtan ve Kasım ayında Türkiye’de yollara çıkacak 4C, 2013’ün en önemli yenilikleri arasında yer alıyor. İtalyan stili sportifliği ile zarafet anlayışını birleştiren ve daha şimdiden Alfa Romeo’nun ikonik modelleri arasında yerini alan yeni Süper Coupe’si 4C, alüminyum malzemeden yapılan ortada konumlanmış arkadan itişli 4 silindirli 1750 cc’lik turbo benzinli motoru, çift kavramalı TCT otomatik şanzımanı ve yeni “Race” moduna sahip olan Alfa DNA sürüş modu seçicisiyle tam bir sporcu olduğunu kanıtlıyor.

2/ 70
Bu modeller yolda başınızı döndürecek

Alfa Romeo mühendisleri tarafından tasarlanan ve Modena’da üretilen Süper Coupe 4C, Yaklaşık 4 metre uzunluğa ve 2,4 metrelik aks mesafesine sahip olan Alfa Romeo’nun iki kişilik coupe modeli 4C, karbon ve alüminyum kullanılan gövde ve şasi unsurları sayesinde, 4 kilogram başına 1 HP’den fazla güç üretmesiyle de dikkat çekiyor.

3/ 70
Bu modeller yolda başınızı döndürecek

4C maksimum 250 km/s hıza ulaşırken, 0-100 km/s hızlanmasını ise sadece 4.5 saniyede tamamlıyor. Kökleri 1930 ve 1940’lı yıllardaki, güçlü 8 silindir ve yenilikçi 6 silindirli yarış ve binek modelleri olan 8C ve 6C’ye dayanıyor.

4/ 70