Her şeye rağmen geliyorlar, işte yeni modeller

Bu yıl 70’e yakın model Türkiye’de yollardaki yerini alacak.

Her şeye rağmen geliyorlar, işte yeni modeller

2014 yılına ÖTV’deki artış ve kur zammıyla giren otomotiv markaları, düşen satışları frenlemek için yeni model atağına kalktı. Bu yıl 70’e yakın model Türkiye’de yollardaki yerini alacak. (Hürriyet)

1/ 41
Her şeye rağmen geliyorlar, işte yeni modeller

2013 yılını rekor satışla kapatmasının moralini hissedemeden 2014 yılına üst üste darberlerle giren otomotiv sektörü herşeye rağmen yeni modellerini hızla Türkiye’ye getirmeye devam ediyor. Türkiye ekonomisinin lokomotif olan otomotiv sektörü yeni yılın ilk günü binek otoda ÖTV oranlarının yükseltilmesi ile adeta şok oldu. Fiyatlar bir anda yüzde 3.5 ile 6.5 arasında arttı. Zamlar ÖTV’yle sınırlı kalmadı. Şirketler stoklarından 2013 modellerin bitmesiyle birlikte yeni gelen araçlara yüzde 10 kur zammı da yapmaya başladı. ÖTV ve kurla birlikte zam oranı yüzde 15’i buldu. Kur ve vergiden doğan fiyat artışlarının otomotiv pazarını küçültmesinden korkan markalar, müşterileri tavlayabilmek için bu kez yeni model silahını çekti. 2014 yılında 70’e yakın yeni model Türkiye’de yollara çıkacak. Biz de bu yıl satışa sunulan ve sunulacak modelleri sizin için derledik.

2/ 41
Her şeye rağmen geliyorlar, işte yeni modeller

ALFA ROMEO İTALYAN markanın önemli modeli Giulietta, yenilenen yüzüyle bu ay sonunda Türkiye pazarındaki yerini alacak. Alfa Romeo’nun yeni süper Coupe modeli 4C ise Nisan ayından itibaren Türkiye yollarında boy gösterecek.

3/ 41
Her şeye rağmen geliyorlar, işte yeni modeller

Karbon fiber şasisi, Alüminyum malzemeden yapılan ortada konumlanmış arkadan itişli 4 silindirli 1750 cc’lik turbo benzinli motoru, çift kavramalı TCT otomatik şanzımanı ve yeni “Race” moduna sahip olan 4C, Alfa DNA sürüş modu seçicisiyle tam bir sporcu olduğunu kanıtlıyor.

4/ 41