Lamborghini hakkında 15 ince bilgi

Lamborghini bir dünya markası olmayı nasıl başardı.

Lamborghini hakkında 15 ince bilgi

İlk Lamborghini bir traktör olarak üretilmişti. Dünya Savaşı sona erdiğinde, Ferruccio Lamborghini Santa Agata’ya dönerek burada ilk Lamborghini aracı olan traktörü üretmiştir.

1/ 16
Lamborghini hakkında 15 ince bilgi

Ferruccio Lamborghini ilk Ferrari’sini aldığında, markanın sunduğu kötü servisi karşısında büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. 2. Dünya Savaşı sırasında ise hayatı boyunca her zaman otomobil motorlarına karşı özel bir ilgisi olan Ferruccio Lamborghini, araç mekanizmalarında yaşanan arızalara bulduğu doğaçlama onarımlarla insanlar tarafından takdir edildi.

2/ 16
Lamborghini hakkında 15 ince bilgi

Üretilmiş ilk Lamborghini’nin gösterimi sırasında, otomobilin aslında bir motoru bile yoktu. Turin Otomobil Show’unda seyirci karşısına çıkartılan ilk Lamborghini’nin üretimi tamamlanamadığı için araç bir motora bile sahip değildi

3/ 16
Lamborghini hakkında 15 ince bilgi

1960’lı yıllarda bir Miura’ya sahip olmak inanılmaz bir olguydu. 55 sene önce bir Miura’ya; ancak Dean Martin, Frank Sinatra ve Rob Stewart gibi çok ünlü ve zengin isimler sahip olabiliyordu. Hatta Frank Sinatra yapmış olduğu bir söyleşide, eğer bir kişi olmak istiyorsanız bir Ferrari satın alacağınızı, ancak zaten çoktan bir kişi olmuşsanız bir Lamborghini’ye sahip olacağınızı, söylemişti.

4/ 16