Beyaz dişler için 7 doğal ipucu

Beyaz dişler için 7 doğal ipucu

Beyaz dişler için 7 doğal ipucu

Günde 3 kere, leblebi büyüklüğünde diş macunuyla dişleri fırçalamak diş sağlığı ve diş temizliği için en temel kural olsa da doğal ipuçlarıyla da dişleri daha beyaz hale getirmek mümkün. Her yerde uygulayabileceğiniz 7 doğal ipucuyla dişlerinize düzenli bakım yapın.

1/ 9
Beyaz dişler için 7 doğal ipucu

ÇİLEK VE ÇİKOLATA

Her geçen gün çileğin yeni bir faydası karşımıza çıkıyor. Çileğin dişleri beyazlattığı sonucu da araştırmalar arasında. Ayrıca fazla miktarda olmamak kaydıyla çileği çikolataya batırarak yiyebilirsiniz. Şaşırtıcı ama gerçek. Çünkü çikolata da antibakteriyel özellik taşıyor.

2/ 9
Beyaz dişler için 7 doğal ipucu

PEYNİRLE GÜÇLENDİRİN

Kalsiyumun dişlere faydası yıllardır bilinen bir gerçek. Yemeklerden sonra ufak bir parça peynir yemenin diş minerallerini güçlendirdiğini ortaya koyan araştırmalar var. Peynirden hoşlanmıyorsanız bir miktar süt ve yoğurt da yemeklerden sonra tercih edebilirsiniz.

3/ 9
Beyaz dişler için 7 doğal ipucu

TÜKÜRÜK

Sert meyveler nasıl ki diş fırçası görevi görüyorsa tükürük de diş macunu görevi görür. Tükürük ağzı en iyi temizleyen doğal diş macunudur. Ancak bunun için sürekli şekerli sakız çiğnemek doğru değildir. Çünkü şeker bu temizliğe engel olur. Bunun aksine şekersiz sakızlar tükürüğü arttırdığı için faydalı olur. Yine de tükürük bu özelliğine rağmen ağızda bakteri oluşumunu da tetikleyebilir. Bu yüzden gün içinde dişleri fırçalamak yine en önemli şarttır.

Tükürük ile ilgili önemli bir bilgi daha; geceleri tükürük salgısı azaldığından gece yatmadan önce diş fırçalamak ayrı bir önem taşır.

4/ 9