Böbreğe yardımcı 8 besin

Böbreğe yardımcı 8 besin

Böbreğe yardımcı 8 besin

Kronik böbrek hastalığı, yalnız Amerika Birleşik Devletleri'nde 26 milyondan fazla insanı etkileyen gerçek bir tehdittir. Diyabet, kalp hastalığı veya yüksek tansiyondan muzdarip olanların böbrek hastalığına yakalanma riski daha yüksek.

1/ 14
Böbreğe yardımcı 8 besin

Ancak iyi haber, böbrek hastalığı riskini düşürmek için ve var olan böbrek problemlerini uygun diyet programı ile yok etmek mümkün. Böbrek sağlığı üzerinde önemli etkileri olan; kanıtlanmış gıdalardan bazıları şunlardır:

2/ 14
Böbreğe yardımcı 8 besin

Sarımsak: Taze sarımsak kolesterol düşürücü özelliği ile böbrekler için mükemmel bir seçenektir. Sarımsak, yüksek antioksidan içerir. Düzenli olarak sarımsak tüketmenin kanserle mücadeleye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Sarımsakla ilgili sorun olabilecek tek şey, şişkinliğe neden olmasıdır. Kükürt içerdiğinden, vücutta detoks etkisi yaratır.

3/ 14
Böbreğe yardımcı 8 besin

Lahana: Brokoli, karnabahar gibi sebzeler de böbreklerin maksimum kapasitede çalışabilmesi için gerekli lifi, C ve K vitaminlerini yüksek oranda taşır. Fakat lahananın bir artısı daha vardır, bu da onun demir açısından zengin olmasıdır, bu özelliği ile diğer sebzeleri sollar lahana.

4/ 14