Kalorilik diyete dikkat!

Kalorilik diyete dikkat!

Kalorilik diyete dikkat!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatma Merve Kalelioğlu, her bireyin günlük alması gereken kalori farklı olduğunu belirterek, "Farklılıklara bakılmadan yapılan kalorilik diyetler kilo verdirmek yerine aldırabilir" dedi.

1/ 8
Kalorilik diyete dikkat!

Türkiye'de artık sık sık kalorilik diyet yapmak moda olduğunu ifade eden Kalelioğlu, herkes birbirine diyetinin kaç kalori olduğunu sorduğunu söyledi.

2/ 8
Kalorilik diyete dikkat!

'Bu bisküvi, bu kalori ben o zaman gün içinde bundan ne kadar yesem?' gibi soruları çok sık duyar olduklarını belirten Kalelioğlu, "Yemek yemek, atıştırmak bir o kadar renkli ve zevkli iken sonu acı oluyor. Başlangıçta alınan her 1 kilogramı siz hissetmeseniz de tartıda çok net olarak görünüyor. Kolay yoldan vermeye çalışıp hemen kalorilik diyet çalışmalarına giriyoruz. Alması eğlenceli ise vermesi biraz zahmeti olmalı ki tekrar geri almayınız kilolarınızı derim ben" diye konuştu.

3/ 8
Kalorilik diyete dikkat!

Her bireyin günlük alması gereken kalori farklı olduğunun altını çizen Kalelioğlu, "Kalori denilen olay, kısaca aldığınız besinlerin enerji değeri toplamıdır. Vücut her yediğinizi yakmaz yakamaz, ihtiyacı olanı harcaması gerekeni yakar ve geri kalanı depolar.

4/ 8