Kan grubuna göre beslenme çeşitleri

Sağlıklı bir yaşam için dikkat edilmesi gereken en önemli kurallardan birisi de doğru bir şekilde gerçekleştirilen beslenmedir. İşte kan grubuna göre beslenmenizde dikkat etmeniz gereken noktalar..

Kan grubuna göre beslenme çeşitleri

Kan grubuna göre beslenme yıllardır tartışılan ve üzerinde çokça durulan bir konu. Hangi kan grubu ne ile beslenmeli, hangi yiyeceklerden uzak durmalı?

1/ 20
Kan grubuna göre beslenme çeşitleri

Peki kan grubunuz ilk insanlardan size miras mı, Afrika’dan yoksa Asya’dan mı dünyaya yayıldı? Kan gruplarına göre beslenmeyle ilgili merak edilenleri derledik.

2/ 20
Kan grubuna göre beslenme çeşitleri

0 GRUBU


Vahşi hayvanları avlayan ve onların etleriyle beslenen ilk insanların kan grubu olarak bilinir. Bu yüzden de 'avcı kan grubu' olarak nitelendirilir. Sindirim sistemleri sağlamdır. Stresten kurtulmak için fiziksel faaliyetlere ağırlık verirler. Dolayısıyla bu kan grubunda olanların asla vazgeçemeyeceği yiyeceklerin başında kırmızı et gelir. Kilo verebilmek için tahıllardan ve taneli sebzelerden uzak durmalıdır.

3/ 20
Kan grubuna göre beslenme çeşitleri

 

0 GRUBUNA FAYDALI YİYECEKLER


Kırmızı et: dana, sığır, koyun, yabani (yağlı olabilir), balık Zeytinyağı, keten yağı, ceviz, ceviz yağı Kavrulmamış kabak çekirdeği, enginar, lahana, brokoli, hindiba, marul, çiğ ıspanak, roka, maydanoz, her türlü yeşil yapraklı sebze, pazı, turp (bilhassa karaturp), kırmızı pancar, kabak, bal kabak, soğan, sarımsak Zencefil, safran, kırmızı pul biber, keçiboynuzu (tohum ile beraber) körri (zerdeçal), kimyon, kuşburnu, mercanköşk, ıhlamur, keten tohumu İncir, üzüm (bilhassa kara üzüm), erik, mürdüm erik, kiraz, vişne, greyfurt ve suyu, karadut, karpuz, mango, bal (gerçek), soda (maden su), yeşil çay.

4/ 20