Kuruyemişin faydaları

Kuruyemişin faydaları

Kuruyemişin faydaları

AY ÇEKİRDEĞİ FAYDALARI
-Kolesterolü düşürür. -Damar sertliğini giderir. -Fikir işçilerinin ve zayıf kalmış çocukların günde 50 gram yemesi tavsiye edilir.

1/ 31
Kuruyemişin faydaları

-Cinsel arzuyu artırır. -Kalp ve sinir hastalıklarını önler.. -İdrar söktürür. -Solunum sistemi rahatsızlıklarında iyileştirici etkilere sahiptir.

2/ 31
Kuruyemişin faydaları

ANTEP FISTIĞI FAYDALARI
-Günde 10-12 adet yenilen iç antepfıstığı,vücudun günlük yağ ihtiyacını karşılayabilmektedir. -100 g antepfıstığı vücudun günlük protein,vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının %35“ini karşılayabilmektedir. -Kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Kroner kalp hastalığının riskini azaltır. -Antepfıstığı şeker hastalığında (Diabete Mellitus)kullanılabilir.

3/ 31
Kuruyemişin faydaları

-İnce bağırsakta glikoz emilimini azaltır ve kan şekerinin yükselmesini önler. -Antep fıstığı nekahet dönemlerinde de vücudun dostudur. Bir terkip içinde veya tek başına tüketilen fıstık, nekahet dönemin rahat ve kısa sürmesini sağlar, bünyeyi dirençli hale getirir. -Akciğer için iyi bir iltihap temizleyicidir. Göğsü yumuşatır, ağrılarını hafifletir, öksürüğün geçmesine yardımcı olur.

4/ 31