Mutlaka yemeniz gereken 33 süper besin

Mutlaka yemeniz gereken 33 süper besin

Mutlaka yemeniz gereken 33 süper besin

‘Süper besinler’e bu ismin verilmesinin sebebi, vücudumuza maksimum düzeyde besin maddesi sağlarken, minimum ölçüde kalori veriyor olmaları. Bu besinler kolesterol, kanser gibi hastalıkları iyileştirmede yardımcı olurken, bağışıklık sistemimizi de destekliyor. Hangi süper besinleri tüketmeniz gerektiğini ya da zaten yediğiniz besinlerin size hangi faydaları sağladığını gözden geçirelim ister misiniz?

1/ 18
Mutlaka yemeniz gereken 33 süper besin

Badem kolesterolü düşürüyor

E vitamini, lif ve omega-3 yağ asitleri deposu badem, kalp hastalığı riskinizi artıran kolesterolü düşürüyor. İçeriğindeki iyi yağlarla kilo vermeyi kolaylaştıran doyurucu bir alternatif!

Elma bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor

Bu sonbahar meyvesi, elmalı tarta lezzet vermekten çok daha fazlasını yapıyor. Önemli miktarda C vitaminiyle kış aylarında bağışıklık sisteminizi desteklemek için harika bir besin.

2/ 18
Mutlaka yemeniz gereken 33 süper besin

Enginar kalp hastalığı riskinizi azaltıyor

Bu süper besin metabolizmanızı harekete geçirerek toksinleri dışarı atmaya yarayan ve sindirim sürecinde önemli ölçüde yardım sağlayan lif bakımından oldukça zengin. Öğünlerinize sık sık enginar eklemek aynı zamanda kolesterolü azaltmaya yardımcı olarak kalp hastalığı riskinizi düşürüyor.

Kuşkonmaz kemik sağlığını destekliyor

Kuşkonmaz, kemik proteinlerini harekete geçiren ve osteoporozu önlemeye yardımcı olan K vitamini zengini. İçeriğindeki A vitaminiyse organlarınızın sağlığını korumaya yardımcı. Aynı zamanda cildimize zarar veren serbest radikalleri önleme ve iyileştirmeye yardımcı olan antioksidanlar içeriyor.

3/ 18
Mutlaka yemeniz gereken 33 süper besin

Avokado görüşü iyileştiriyor

 

Avokado kolesterolü düşürmeye yardımcı ve kalp sağlığını destekleyici. Düzenli tüketildiğinde görme yetinizi destekleyen lutein isimli antioksidanı içeriyor.

Pancar yüksek tansiyonu düşürüyor

Pancar yüksek oranda potasyum, folik asit, demir ve kanserle savaşan antioksidanlar içeriyor. Suyu yüksek tansiyonu düşürüyor.

4/ 18