Uzun ve güzel yaşam için 5 küçük formül

Uzun ve güzel yaşam için 5 küçük formül...

Uzun ve güzel yaşam için 5 küçük formül

DR. MEHMET ÖZ AÇIKLADI

Sadece daha uzun değil aynı zamanda daha kaliteli bir yaşama sahip olmanıza yardımcı olacak planımı sizlerle paylaşıyorum. Yaşamınıza yıllar katmak için her gün uygulayabileceğiniz beş küçük değişimi bilmeniz yeterli olacak. Ayrıca hayati önem taşıyan organlarınızı beslenme yoluyla nasıl koruyacağınızı da öğreneceksiniz.

1/ 13
Uzun ve güzel yaşam için 5 küçük formül

Uzun yaşamın anahtarı sizin elinizde. Uzun bir ömrün üçte biri genlerinize bağlı olsa da geriye kalan üçte iki yaşam tarzınıza bağlıdır. Bu da, mantıklı ve sağlıklı seçimler yapmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Aşağıdaki beş değişikliği günlük alışkanlıklarınız haline getirin ve hayati önem taşıyan organlarınızın sağlığı için doğru beslenin. Uzun yaşam reçetemi, kadınlardaki en büyük üç ölüm nedeni olan kalp rahatsızlığı, kanser ve diyabet üzerine, en son yapılan tıbbi araştırmaları baz alarak hazırladım. Bu ölümcül hastalıkları uzak tutmak daha uzun yaşamanıza yardımcı olacaktır. Aşağıdaki adımları takip ederek bunu başarmanın yollarını öğrenin...

2/ 13
Uzun ve güzel yaşam için 5 küçük formül

1. Sadece hafta sonu et tüketin

Yapılan araştırmalar, bitkisel beslenme ağırlıklı diyetle hastalıktan korunma arasında bir bağlantı olduğunu gösteriyor. Kırmızı etin, kalp hastalığı ve kanser riskinin artmasıyla bağlantılı olduğu söyleniyor. Yeni bir Harvard araştırmasına göre, daha az kırmızı et tüketen kişilerin erken ölüm riski neredeyse yüzde 20 oranında düşüyor. Ayrıca vejetaryenlerin, et tüketen kişilerden daha uzun yaşadığını ortaya koyan bir araştırma da var. Bunun neden, et yerine meyve, sebze, baklagil ve tam tahıl ağırlıklı bir diyetin daha az kalori, daha az yağ ve kolesterol içermesi olabilir.

3/ 13
Uzun ve güzel yaşam için 5 küçük formül

Hastalıklara savaş açmak için burgerlerden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Gerçek şu ki, et tüketiminizi sadece hafta sonuyla sınırlamak bahsettiğim Harvard çalışmasında belirtilen faydalardan yararlanmanıza yardımcı olabilir. Öğünlerinizi sebze ve baklagil ağırlıklı hazırlamaya özen gösterin. Örneğin hamburgerinizin içini et yerine baklagillerden hazırlayabilirsiniz. Haftasonu geldiğindeyse yağsız biftekle veya yağsız etten oluşan bir hamburgerle kendinizi şımartabilirsiniz.

4/ 13