Zayıflamanın 7 yolu

Reader's Digest dergisi de yayınladığı haberle en iyi kilo verme önerileri sunduğunu iddia ediyor.

Zayıflamanın 7 yolu

Herkes kilo veremediğinden ve verdiği kiloları da geri aldığından şikayet eder. Ancak, kilo vermenin kolay yolları var. Burada her bireyin metabolizma ve yaşam tarzı özellikleri farklı olduğu unutulmamalı.

O nedenle uzun süreli başarı için mutlaka kişiye özel ayarlamalar yapılmalı.

Reader's Digest dergisi de yayınladığı haberle en iyi kilo verme önerileri sunduğunu iddia ediyor. işte haberde yer alan zayıflamanın 7 yolu:

1/ 9
Zayıflamanın 7 yolu

1. Sakız çiğneyin: Bir araştırmaya göre, öğle yemeği ile ikindi atıştırmalığı arasında saatte 15 dakika şekersiz sakız çiğneyen katılımcıların, 60 kalori daha az tükettileri bulundu.

2/ 9
Zayıflamanın 7 yolu

2. Sebze suyu: Her gün bir bardak az tuzlu sebze suyu için. Kalp ve şeker hastası riski olan 81 aşırı kilolu yetişkinin katıldığı araştırmada, her gün en az bir fincan az tuzlu sebze suyu içenlerin 12 haftada 4 kilo verdikleri görüldü. Sebze suyu içmeyip, sadece az yağlı diyet uygulayanların ise 1 kilo verdikleri belirtildi.

3/ 9
Zayıflamanın 7 yolu

3. Şekerli içecekleri azaltın: Katı yiyecekler ve içeceklerden gelen kalorileri de unutmayın. Fakat, son zamanlarda yapılan bir araştırmada, günde sadece bir bardak şekerli içecek içmeyerek 6 ay sonra yaklaşık yarım kilo verebileceğiniz ortaya çıkarıldı.

4/ 9