Fatih Terim Yerry Mina'yı doğruladı !

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe'nin de ilgilendiği Barcelonalı Yerry Mina'nın gündemlerinde olduğunu açıkladı.

Fatih Terim Yerry Mina'yı doğruladı !

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sarı-kırmızılı kulübün sosyal medya hesabından gelen soruları yanıtladı.

1/ 7
Fatih Terim Yerry Mina'yı doğruladı !

Bir takım kurup, bunu her sene değiştirmekten ziyade takımı küçük küçük dokunuşlarla güçlendirmenin doğru olduğunu belirten deneyimli çalıştırıcı, "Büyük takımlarda temel çok fazla zedelenmemelidir. Çekirdek grup takım içerisinde muhafaza edilebilmelidir. Şöyle bir strateji yapacağız; yarışmacı takımımız yarışırken, diğer yandan da herhangi bir oyuncuya bir şey olur, daha iyisini de bulma amacıyla da arkadan bu takımı hazırlamalıyız. Bu gençlerden olabilir, başka takımdaki yetenekli oyuncuları takip edip, buraya kazandırarak olabilir. Ama her ikisini de aynı anda götürmeliyiz" değerlendirmesinde bulundu.
2/ 7
Fatih Terim Yerry Mina'yı doğruladı !

"Galatasaray'a değer katacak akademiyi kazandırmak üzere harekete geçtik"

Galatasaray markasına değer katacak bir akademi yapmak için uğraştıklarını vurgulayan Fatih Terim, "Galatasaray futbol takımına değer katacak akademiyi kazandırmak üzere harekete geçtik. Oradan en kısa zamanda Galatasaray adına iyi şeyler alacağımızı ümit ediyorum. En azından şu kısa dönem içerisinde altyapıdan birçok oyuncuyu bizim tarafımıza yanaştırmış gibi görünüyoruz. Önce akademi bunun arkasından Galatasaray Türkiye Ligi'nde, Türkiye Kupası'nda ve Avrupa Kupası'nda başarılı olmasını sağlayacak kadro kurmak için kolları sıvadık. Burada başarılı olmasını temin edecek bir kadro ile uğraşırken aynı zamanda Florya'da fizik olarak birçok eksiğimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Bu arada UEFA'nın yaptırımdan dolayı yerli, yabancı 300'e yakın oyuncu grubunu arkadaşlarımla beraber her gün izliyoruz" ifadelerini kullandı.

3/ 7
Fatih Terim Yerry Mina'yı doğruladı !

"Yerry Mina ile ilgilendiğimiz doğrudur"

Rusya'da düzenlenen FIFA Dünya Kupası'nda beğendiği oyuncuları da açıklayan Terim, "Mbappe ve Neymar'ı çok beğeniyorum. Godin'i çok beğeniyorum.

4/ 7