İstanbul at yarışları ne zaman başlayacak?

 20 Mart itibarıyla at yarışları ertelenmişti. At yarışlarının hangi tarihte başlayacağını merak eden vatandaşlar konu ile ilgili detayları araştırmaya başladı.

İstanbul at yarışları ne zaman başlayacak?

AT YARIŞLARI BAŞLADI MI? Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2,5 aydır yapılamayan at yarışları, yeni normalleşme süreciyle bugün kapılarını yeniden açıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığının kararıyla 20 Mart'ta ertelenen at yarışları, 10 Haziran'da (bugün) İstanbul'daki Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilecek koşularla yeniden başlayacak.

1/ 13
İstanbul at yarışları ne zaman başlayacak?

HEYECAN BAŞLIYOR Yaklaşık 80 gündür koşuların yapılamadığı atçılık camiasında ilk startın heyecanı yaşanıyor. Türk at yarışçılığının en önemli hipodromlarından olan Veliefendi'de hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Hipodromda saat 04.00'te başlayan idmanlar ve hazırlıklar, günün ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Kıymetli yarış atları, seyisleri, antrenörleri, jokeyleri ve sahiplerinin gözetiminde yeniden başlayacak koşular için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

2/ 13
İstanbul at yarışları ne zaman başlayacak?

ÖNLEMLER ALINDI Veliefendi Hipodromu'nda koronavirüs önlemleri alındı. Önlemler kapsamında yarış alanları, padoklar, eyerleme alanları ve netice padokuna giren insan sayısı minimuma düşürüldü. İnsan hareketliliğinin yoğun olduğu alanlarda sosyal mesafe şeritleri yerleştirildi.

3/ 13
İstanbul at yarışları ne zaman başlayacak?

İdmanların aralıksız devam ettiği hipodroma girenler ateşi ölçülüp dezenfektan tünelinden geçirilerek alınırken, içerideki herkesin koruyucu maske takması zorunlu tutuldu. Tesisin her yerinde dezenfektanlar ve koronavirüsten korunmak için yapılması gerekenlerin anlatıldığı afişler yer aldı.

4/ 13