Süper Lig ikincisine kötü haber !

Süper Lig'de ligi ikinci bitirecek olan takımı kötü haberler bekliyor. Buna göre ligi ikinci bitirecek olan ekip hem sezonu erken açacak hem de Devler Ligi'nde 2 ön eleme ve 1 play-off olmak üzere 3 tur geçmek zorunda kalacak.

Süper Lig ikincisine kötü haber !

Süper Lig'de son 2 haftaya girildi. Galatasaray şampiyonluk yolunda rakiplerinin bir adım önünde. Sarı-kırmızılı ekibi takip eden Fenerbahçe, Başakşehir ve Beşiktaş için şampiyonluğun yanı sıra Şampiyonlar Ligi'ne katılmak da son derece önemli. (Fotomaç)

1/ 10
Süper Lig ikincisine kötü haber !

Takımlar sezon planlamalarını Avrupa kupalarına göre şekillendiriyor. Bir ekibin sezonu daha erken açması, transferi daha çabuk bitirmesi gibi kriterlerin tümü ligi kaçıncı sırada bitirip, Avrupa kupalarına kaçıncı turdan katıldığıyla alakalı.

2/ 10
Süper Lig ikincisine kötü haber !

Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlayan takım Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacak ve ilk Avrupa maçına 18 Eylül'de çıkacak. Ligde yeni sezon ağustosta başlayacağı için şampiyon takımın işi diğerlerine göre daha kolay olacak.

Şampiyonluğa en yakın takım olan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne katılırsa kuraya dördüncü torbadan girecek. Fenerbahçe ve Başakşehir için de aynı şey geçerli olacak.

Ancak Beşiktaş, UEFA sıralamasında kendisinden yukarıda olan takımların elenmesi halinde kuraya 2. veya 3. torbadan katılabilir

3/ 10
Süper Lig ikincisine kötü haber !

Ligi ikinci sırada bitiren takım Şampiyonlar Ligi eleme turuna katılım hakkı kazanıyor. Değişen statü sonrası görece daha kolay takımlarla karşılaşacak olan lig ikincisi, 2 ön eleme ve 1 play-off olmak üzere 3 tur geçmek zorunda.

Eleme maçları 24-25 Temmuz tarihlerinde başlayacağı için lig ikincisi sezonu 20-25 Haziran arası açacak.

Burada en büyük sorun ise bu yaz düzenlenecek Dünya Kupası olarak görülüyor. Dünya Kupası hem transfer dönemini etkileyecek hem de oyuncular milli takımlardan yorgun döneceği için kadro sıkıntısı ortaya çıkabilir.

4/ 10