Apple bombayı patlıyor !

Teknoloji dünyasının gözü bu akşam yapılacak olan Apple'ın tanıtımına çevrildi.

Apple bombayı patlıyor !

Apple'ın bu akşam TSİ 19:00'da düzenleyeceği tanıtımda yeni iPhone mu gelecek? Yoksa fazlası da mı var?

Apple, bu ayın 21'inde, yani bugün Kaliforniya'da yapacağı etkinlikte bize yeni oyuncaklarını gösterecek. Neyin ortaya çıkacağını biz de bilmiyoruz, ancak bu seneki dedikoduların önceki senelerden geri kalır yanı yok. Yeni bir telefon, yeni bir tablet hatta bir Apple Car'ın bile tanıtılma ihtimali konuşuluyor. Peki hangisinin tanıtılma ihtimali gerçekten var, hangisinin neredeyse hiç yok? 

1/ 7
Apple bombayı patlıyor !

1. iPhone 5SE

Apple'ın daha uygun fiyatlı iPhone modelinin bu akşamki etkinlikte gerçeğe dönüşmesi bekleniyor. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın geçtiğimiz Eylül ayındaki tanıtımında iPhone 6C'nin de gelmesini bekliyorduk; ancak bu gerçek olmadı. iPhone 5C'nin tanıtımının üzerinden iki seneden fazla geçtiğini düşünürsek, Apple'ın uygun fiyatlı bir telefon tanıtması doğru bir hareket olabilir.

2/ 7
Apple bombayı patlıyor !

2. iPad Air 3

chip.com.tr'nin haberine göre halen piyasadaki en iyi tabletlerden biri olan iPad Air 2'nin piyasaya sürülmesinin üzerinden neredeyse iki yıl geçti. Apple, zaten iyi olan ürünlerini geliştirebilmesiyle tanınıyor ve bu kez bizi bir iPad Air 3 bekliyor olabilir.

iPad Pro'daki işlevlerin birçoğunun 9,7 inç'lik iPad'e geleceği düşünülüyor. Yani yeni bir A10 işlemcisine veya Pro'daki A9X işlemcisine sahip bir iPad Air 3 ile tanışabiliriz. RAM miktarının en az 3GB olmasını umuyoruz.

3/ 7
Apple bombayı patlıyor !

3. Apple Watch 2

İlk Apple Watch çıktığından bu yana sadece bir sene oldu; bu yüzden çoğuna göre yeni bir saatin zamanı henüz gelmedi. Ancak Apple'ın telefonunuzla eşleşmek zorunda olmayan yeni bir Apple Watch geliştirdiği bir süredir konuşuluyor. Yeni Apple Watch iddiasını destekleyecek bir ipucu ise kameranın saatin üzerinde olacağının söylenmesi.

Apple Watch 2'nin gerçeğe dönüşmesi muhtemel, ancak bunun 21 Mart'ta olup olmayacağını bilmiyoruz. Apple'ın Watch için bir dizi kayış ve aksesuar üzerinde çalıştığı çok kez konuşuldu, bu yüzden etkinlikte göreceklerimiz bunlardan ibaret olabilir.

4/ 7