İOS 5 ile ne değişecek

iOS 5'deki en göze çarpan 9 özellik

İOS 5 ile ne değişecek

Apple'ın iOS 5 güncellemesi herhangi bir son dakika gecikmesi olmadığı taktirde bugün yayınlanacak. Kullanıcılar iTunes ile cihazlarını bilgisayarlarına bağlayarak güncellemeyi yapabilecek.
Peki güncelleme iPhone ve iPad'de neyi değiştirecek?

1/ 12
İOS 5 ile ne değişecek

Kablosuz yedekleme ve eşitleme
iCloud ile beraber çalışmak üzere tasarlanan iOS 5, bu bulut tabanlı hizmet ile tüm uygulamalarınızı, müziklerinizi ve fotoğraflarınızı çevrimiçi yedekleyebilecek, eşitleyebilecek. Bu ise iOS'lu cihazların artık PC'lere bağımlı kalmayacağı anlamına geliyor. Cihazla yapmanız gerekenleri, Wi-Fi üzerinden yapabileceksiniz. Bu, bazı iPad kullanıcıları için tableti birincil PC olarak kullanabilme anlamına gelebilir.

2/ 12
İOS 5 ile ne değişecek

Daha kullanışlı kilit ekranıTelefonunuzu kilitlediğinizde ekrana gelen kilit ekranı, oldukça az bilgi sunuyordu. iOS 5'de ise kilit ekranı, tüm uyarıların bir özetini grafiksel bir listede görüntüleyecek. Bu uyarılarla ilgili uygulamalara direkt olarak geçiş şansınız da bulunacak.

3/ 12
İOS 5 ile ne değişecek

Aşağı çekme
iOS 5'deki yepyeni bir özellik olan aşağı çekme, Android'in simgeleşen özelliğine oldukça benziyor. Parmağınızın ucuyla ekranı yukarıdan aşağıya sürüklediğinizde etkinliklerin ve uyarıların bulunduğu bir liste ekrana gelecek. Kilit ekranında olduğu gibi buradan da ilgili uygulamalara hızlıca gitmek mümkün olacak.

4/ 12