iOS 8 neler getiriyor

iOS 8 neler getiriyor

iOS 8 neler getiriyor

Uzun süredir test edilen yeni mobil işletim sistemi iOS 8 Apple kullanıcılarına sunuldu. iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, 5'inci nesil iPod touch, iPad 2, iPad Retina display, iPad Air, iPad mini ve iPad mini, Retina display ile uyumlu sitem, ayarlar menüsünden güncellenebiliyor.

1/ 14
iOS 8 neler getiriyor

Geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni iPhone 6 modelleriyle en büyük ekranlı akıllı telefon modellerini tanıtan Apple, yeni işletim sistemini bugün kullanıcılara sundu. Önemli değişikliklerin yapıldığı iOS 8’de en dikkat çeken değişiklik ise mesajlar bölümünün artık Türkçe anlayabilmesi oldu.

2/ 14
iOS 8 neler getiriyor

Yeni işletim sisteminde mesajlar kısmındaki mikrofon tuşuna basan kullanıcılar, Türkçe konuşarak mesaj gönderebilecek. Başka bir deyişle artık iPhone dokunmadan iletişim kurulabilecek. Türkçe Siri’den bir önceki adım olarak görülen bu yenilikte, yazının yanı sıra fotoğraf ve video gibi içerikler de sesli olarak yollanabilecek.

3/ 14
iOS 8 neler getiriyor

Yeni işletim sisteminde dikkat çeken diğer bir özellik şarj kullanımına yönelik oldu. Android işletim sistemlerinde daha önce yer alan benzer bir özellikle, en fazla şarj harcayan uygulamalar kullanıcılara gösterilecek.

4/ 14