İşte iPadın rakibi!

Ünlü telefon üreticisi BlackBerry, iPad'e rakip olacak tablet bilgisayarı PlayBook'u tanıttı!

İşte iPadın rakibi!

Apple'ın ardından birbiri ardına tablet bilgisayarlarını dünyaya duyuran şirketler, en iyi ve gelişmiş özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkmaya çalışıyor. BlackBerry telefonlarıyla tanınan RIM de (Research In Motion), bu zincirin son halkası oldu.

1/ 8
İşte iPadın rakibi!

San Francisco'da gerçekleşen BlackBerry Geliştiriciler Konferansı DEVCON 2010'da PlayBook tablet bilgisayarını tanıtan RIM, bu ürünüyle iPhone'dan sonra iPad'in de rakibi oldu.

2/ 8
İşte iPadın rakibi!

PlayBook'un özellikleri

7 inç'lik bir ekranı bulunan PlayBook, 1024x600 piksek ekran çözünürlüğündeki bir dokunmatik ekrana sahip. 1 GHz işlemcisinin yanında 1 GB'lık hafızası (RAM) bulunan PlayBook, ayrıca multitask yani çoklu görev desteğiyle dikkat çekiyor. iPad'in aksine 3G veya 4G desteği bulunmayan PlayBook, sadece kablosuz olarak internete bağlanabiliyor. 130mmx193mmx10mm ölçülerinde ve yaklaşık 400 gram ağırlığında olan PlayBook'un üzerinde HDMI yuvası ve Bluetooth desteği de bulunuyor.

3/ 8
İşte iPadın rakibi!

BlackBerry Tablet OS işletim sistemi altında çalışacak olan PlayBook'un önce ABD'de 2011 yılının ortalarında satışa sunulması planlanıyor. Ürünün fiyatıyla ilgili ise henüz bir açıklama yapılmış değil.

4/ 8