Robot olduğuna kimse inanmıyor !

Ricky Ma isimli grafik tasarımcısı ve yapımcı, kendi çabalarıyla insansı robot yaptı.

Robot olduğuna kimse inanmıyor !

Ricky Ma isimli adam rüyalarını gerçekleştirdi. Kendi çabalarıyla ilk insansı robotunu yaptı. Üstelik prototip dünyaca ünlü oyuncu Scarlett Johansson’ın kopyası… Robotun ünlü yıldıza benzerliği tartışılsa da söz konusu prototipi ilk anda insandan ayırt etmek oldukça zor…

1/ 12
Robot olduğuna kimse inanmıyor !

Hong Konglu grafik tasarımcısı ve yapımcı 42 yaşındaki Ricky Ma inanılmazı başardı. Daha önce yapılan benzer insansı robotlardan çok daha fazla hareket kabiliyetine sahip ve gerçek bir insana benzerliğiyle şaşırtan Mark 1 ismini verdiği ilk kadın robotu tasarladı.

2/ 12
Robot olduğuna kimse inanmıyor !

Yaklaşık 51 bin dolar ve bir buçuk yıllık bir zaman dilimi bu işe harcayan Ma, ilk denemesinde ünlü oyuncu Scarlett Johansson'ı model aldı. Ellerini ayaklarını kullanabilen, yüz minikleri ola, ağzını hareket ettirerek konuşabilen, göz kırpabilen bu robotu tasarımcısı Ricky Ma bilgisayar programına bağlı bir mikrofonla kontrol ediyor.

3/ 12
Robot olduğuna kimse inanmıyor !

Sözel olarak verdiği komutları insansı robot Mark 1 bu şekilde algılıyor ve yerine getiriyor. Ma insansı robotunun araştırmacılar tarafından satın alınmasını umut ediyor.

4/ 12