Windows 8 uyumlu en iyi bilgisayarlar

Windows 8 uyumlu en iyi bilgisayarlar

Windows 8 uyumlu en iyi bilgisayarlar
Microsoft, Windows 8 işletim sistemini ‘hem bizim, hem de kullanıcılar için yeni bir dönemin başlangıcı’ olarak tanımladı. Yazılım devi, bu sözünde hiç de yanılmıyor. Öyle ki, 20 yılı aşkın süre boyunca PC’lerin vazgeçilmez işletim sistemi olan Windows, artık her çeşit bilgisayara taşınmış durumda. Elektronik üreticileri, Windows’un mobile kaymasıyla, geleneksel PC kullanımını her türlü cihaza adapte etmeye çalışıyor. İşte Windows 8 uyumlu en iyi ve en yeni ‘tablet ve PC’ler.’

1/ 20
Windows 8 uyumlu en iyi bilgisayarlar

Microsoft Surface Tablet
Renkli klavyesi ve ince tasarımıyla dikkat çeken Surface, Microsoft için bir ilk olma özelliği taşıyor. Microsoft, binlerce cihaza uyumlu olacak Windows 8 için kendi tabletini de sunmaktan geri kalmadı. 10.6 inç (26.9 cm) ekran genişliğine sahip olan Surface, 1366×768 çözünürlüğe sahip. Görüntü oranı 16:9 olan tablet, uygulamaları ve videoları 1080p kalitesiyle sunuyor. Dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 ARM işlenmci kullanan Surface, 2 GB Ram'e sahip. Cihazın en önemli özelliklerinden biri, iki kamerası ve iki hoparlörü bulunması. Surface'ın arka panelindeki kamerası, 720p çekim yapabilirken, LED ışıklandırma sayesinde kaliteli fotoğraflar yakalayabiliyor.

2/ 20
Windows 8 uyumlu en iyi bilgisayarlar

Microsoft Surface Tablet
Surface'ın önündeki kamera ise Skype veya Hangout gibi uygulamalar için bie webcam gibi düşünülmüş. Microsoft'un ilk tableti, Micro HDMI ve USB 2.0 girişi bile bulunduruyor. Cihaz, 32 ve 64 GB olarak iki model halinde sunulacak. Üç mm kalınlığındaki Touch Cover ve Type Cover klavyelerinin fiyatları sırasıyla 120 ve 140 dolar. Surface'ın kendisi, ABD'de 599 dolardan başlayan fiyatla piyasaya sunuldu. Son olarak, Surface’ın ağırlığı sadece 680 gr.

3/ 20
Windows 8 uyumlu en iyi bilgisayarlar

Samsung ATIV Smart PC Pro
Monte edilebilir klavye ile sunulan ATIV Smart PC Pro, 11.6 inç (29.4 cm) genişliğinde ekrana sahip. Cihaz, Galaxy Note II tabletiyle teknoloji dünyasına sunulan S-Pen’de kullanıyor. ABD’de 2.199 dolardan satışa sunulacak cihazın klavyesi ise 189 dolar.

4/ 20