Windows 8.1i yakından tanıyalım

Windows 8.1'i yakından tanıyalım

Windows 8.1i yakından tanıyalım

Microsoft, geçtiğimiz haftalarda Windows 8.1 sürümünün hazır olduğunu duyurmuştu. Bu açıklamaya göre artık Windows 8.1 geliştirme aşamasının bittiğini ve çok yakında piyasada bu işletim sistemine sahip cihazlar olacağını göreceğiz. Peki Windows 8.1’de kullanıcıları neler bekliyor? Tüm merak edilenleri Stratejik Planlama ve Operasyon Yöneticisi Hamza Şamlıoğlu’na sorduk.

1/ 23
Windows 8.1i yakından tanıyalım

Windows 8.1, Windows 8 ile birlikte gelen geri bildirimlere göre şekillendirildi. Böylece, Windows 8’in hataları ve eksikliklerinden arınmış bir şekilde karşımıza çıkacak. Ekim ayına gelindiğinde, Windows 8.1 kullanan cihazları raflarda görmeye başlayacağız.

2/ 23
Windows 8.1i yakından tanıyalım

Stratejik Planlama ve Operasyon Yöneticisi Hamza Şamlıoğlu ile Windows 8’in genel özellikllerini ve kullanıcıların yaşadıkları sıkıntıları konuştuk. ‘Teakolik’ adlı teknolojik bloğunda yazarlık yapan Şamlıoğlu, ‘Windows 8’in aslında çok keyifli bir sistem olduğunu; ancak dokunmatik olması dolayısıyla kullanıcıların zorluk yaşadığını’ belirtti.

3/ 23
Windows 8.1i yakından tanıyalım

Daha önce geleneksel bir bakış açısı ile karşımıza yeni sürümler getiren Microsoft, artık yeni teknolojilere adapte olan bir işletim sistemiyle karşımıza çıkıyor. Mobil çalışabiliyoruz, dokunmatik olarak işletim sistemimizi kullanabiliyoruz. Kısaca çok daha etkin bir performans sunan ve çevre birimleriyle daha uyumlu olan bir işletim sistemiyle karşı kaşıyayız.

4/ 23