Yeni gözde cihaz Phablet!

Yeni gözde cihaz Phablet!

Cep telefonları ve tabletler birleşti, Phabletler doğdu! Notebook, netbook, ultrabook ve tablet derken, teknoloji dünyasında yeni bir sınıf daha oluştu

"Phablet" (Phone-tablet, tablet telefonu) adı verilen bu ürünler, akıllı telefon ile tablet bilgisayar özelliklerini tek cihazda topluyor. Standart bir akıllı telefondan daha büyük ancak tabletten daha küçük ekrana sahip olan "Phablet"lerin ortalam büyüklüğü 5 ile 7 inç arasında. Koreli Samsung'un öncelik ettiği bu pazarda 2015'te yıllık 200 milyon adetlik "Phablet" satışının aşılacağına kesin gözüyle bakılıyor. "Phatler"ler, büyüklüğü itibariyle telefon olarak taşınması çoğu kişiye pratik gelmese de tek cihazla hem cepten "Alo" deyip hem de tablet bilgisayar ihtiyacını karşılamak isteyenler için birebir.

1/ 19
Yeni gözde cihaz Phablet!

1 - Samsung Galaxy Note: Koreli Samsung'un, teknoloji dünyasında "akıllı telefon mu tablet mi?" sorusuyla karşılanan Galaxy Note'u, 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde ve 5.3 inç büyüklüğünde HD Super Amoled ekrana sahip.

2/ 19
Yeni gözde cihaz Phablet!

9.65 mm kalınlığında ve 178 gram ağırlığındaki ürün, dokunmatik erkanının yanısıra özel kalemiyle de (S Pen) kullanılabiliyor. 2 megapiksel ön ve 8 megapiksel arka kamerası olan cihaz, 1 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, çift çekirdekli 1.4 GHz hızında işlemci barındırıyor.

3/ 19
Yeni gözde cihaz Phablet!

Full HD video kaydedip, oynatabilen Galaxy Note, Android 2.3 Gingerbread işletim sistemiyle geliyor. Samsung, bu ay sonunda 5.5 inçlik Galaxy Note 2'yi çıkarmaya hazırlanıyor.

4/ 19