Murat Karayılan'dan ölüm tehditleri

Murat Karayılan'dan ölüm tehditleri

Terör örgütü PKK'nın Kandil'de saklanan elebaşılarından Murat Karayılan ölüm tehditleri savurdu.

PKK'nın Kandil'deki liderlerinden Murat Karayılan örgüte yakın Kurdsat News televizyon kanalına yaptığı açıklamada son dönemde kayyumlara ve AK Parti'li siyasetçilere yapılan suikastleri üstlendi.

"AKP insanları kontra örgütlenmesi gibi kullanıyor. Gerillanın hedeflediği de kontra faaliyetleri içinde olanlardır. Bunlar siyasetçi değildir. Kürt soykırımına katılan ve şehirlerin yıkımına, insanların öldürülmesine bizzat katılan kişilerdir. Türk devletinin kuyrukçuluğunu yapıyorlar. Artık bundan sonra gerilla bu kişileri affetmeyecek. Halkımız bunu bilmelidir" diyerek tehdit eden Karayılan, "AKP gölgesinde siyasetçi adı altındaki kontralara, faaliyet yürütenlere karşı eylemlerin" devam edeceği tehdidinde bulundu.

MESUT BARZANİ SELAM GÖNDERDİ

Karayılan PKK'nın Irak'ta Şengal'den çıkması talebinin KDP tarafından kendilerine söylenmediğini söylerken "Orada gerilla ve peşmerge de var, yan yana duruyorlar. Öyle bir sorun yok göz önünde" dedi.

Karayılan Barzani ile Şengal görüşmelerine dair bir de bilinmeyeni açıkladı: "Bakın söyleyeyim. Şengal katliamı zamanında güçlerimiz müdahale etti ve Şengal’e girdi. Bundan 4 gün sonra sayın Mesut Barzani selam gönderdi ve bize Şengal’de gücünüz var mı diye sordu biz de evet var dedik. Daha sonra bir grup peşmergeyi bizim arkadaşların yanına göndermek istediklerini ve imkan yaratmamızı ilettiler ve biz de uygun gördük. Böylece arkadaşların yanına gönderdik. Hatta oradaki halkımız buna rıza göstermediler ama biz ulusal ordu ve birlik için olumlu kapsayıcı yaklaştık."