İYİ Partili Apaydın: "CHP Atatürkçülerin mülteci kampı''

İYİ Partili Apaydın: "CHP Atatürkçülerin mülteci kampı''
Güncelleme:

İYİ Parti Gençlik Kolları GİK Üyesi Nil Apaydın, CHP Kurultayı'nın ardından yaptığı açıklamada "Atatürk'ün kurduğu parti bugün Atatürkçüler açısından bir mülteci kampına dönüşmüştür" dedi.

Hafta sonu gerçekleşen CHP Kurultayı sona erdi. Yer yer tartışmaların da yaşandığı Kurultay’da Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan seçildi.

Kurultay’ın ardından  İYİ Parti Gençlik Kolları GİK Üyesi Nil Apaydın yaptığı açıklamada “Genel başkanlık yarışı sırasında yaşananlar ve sonuç üzerine çok sayıda CHP'li dostumuzun üzüntüsüne de şahit oldum” dedi.

“ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİ ATATÜRKÇÜLER AÇISINDAN MÜLTECİ KAMPINA DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Apaydın açıklamasına şöyle devam etti:

“Üzülerek belirtiyorum, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti bugün Atatürkçüler açısından bir mülteci kampına dönüşmüştür. Yapılan kongreler ülkemizin karanlığı ve esareti yırtmasının nasıl gerçekleşeceğinin tartışıldığı ortamları oluşturmak yerine yalnızca koltuk kapma yarışı haline gelmiştir. Kurtuluş için seferber edildiği takdirde zaferi getirebilecek emek ve enerji, bir avuç delegenin elinde, koltuk peşinde sönümlendirilmektedir.

Geldiğimiz noktada görünen tablo şudur; bir yanda ÖSO gibi unsurları haddini aşarak Kuvayi Milliye'ye benzetenler, bir yanda da partilerini Kuvayi Milliye'nin ve Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin devamı olarak gördüğünü söylerken delege, kongre, koltuk derdinden bir türlü kurtulamayanlar bulunmaktadır. Türk Milleti ya Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini ve ilkelerini ancak ürettiği yanlış iç ve dış politikalarla ülkemizi uçuruma sürükleyip, devrilme korkusu yaşadığı noktada ananlara ya da kurucusu ettiği partiyi ‘Mustafa Kemal'in Askerleyiz’ sloganı attırmaya dahi erinenlerle yönetmeye kalkanlara mahkum edilmek istenmektedir.” 

“BEN SOL DEĞERLERİ BENİMSEMİŞ…”

Açıklamasında “Mustafa Kemal Atatürk'ün yaktığı meşale, bugün İYİ Parti ile yükselmektedir, yükselmeye de devam edecektir” diyen Apaydın “Ben, sol değerleri benimsemiş, meydanlarda ‘Mustafa Kemal'in Askeriyim’ demekten şeref duymuş, üniversite eğitimim boyunca ve sonrasında emeğini Cumhuriyet mücadelesine vermekten bir an çekinmemiş bir genç olarak yoluma ve mücadeleme İYİ Parti'de devam ediyorum. Kurucu meclisimizde görev almış aile büyüklerim; Milli Savunma ve Tarım Bakanlıkları yapmış, Lozan Konferansı'nda milletimizin askeri anlamda kazandığı zaferi diplomasi alanında tescil ettiren Aziz Zekai Apaydın ve Rasim Celalettin Öztekin'in mirası ile gururla İYİ Parti'deyim” dedi. 

CHP’LİLERE DAVET

Nil Apaydın açıklamasında şu çağrıda da bulundu:

“Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve diğer partilere gönül vermiş ama her defasında hayal kırıklığına uğramış herkesi birlikte görev almaya, ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurtuluşunu el birliği ile örmeye davet ediyorum.”