Yaptığı ''espri'' sonrası Erdoğan sosyal medyada gündem oldu

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aselsan’ın Gölbaşı’ndaki yerleşkesinde, Aselsan Yeni Sistem Tanıtımları ve Tesis Açılışları programına katıldı. Konuşma sonrası Erdoğan ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Bekar’a soyadı esprisi yaptı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ASELSAN’ın yeni sistem tanıtımı nedeniyle düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Türkiye bugün küresel tedarikçilerin çıkardığı tüm zorlukları kendi gücüyle aşabilen bir ülke haline gelmiştir. Küresel ölçekte bir çok ilki başarmış ASELSAN yeni başarılarla göğsümüzü kabartıyor” dedi.

ERDOĞAN’DAN ESPİRİ

Erdoğan’dan konuşmasının ardından kurdele kesimi sırasında ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Bekar’a soyadı esprisinde bulundu. Erdoğan’ın “İbrahim Bey gerçekten bekar mısın?” sorusuna “Evliyim sayın Cumhurbaşkanım. 3 Kızım var” diye yanıt veren ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Bekar, Erdoğan’ın “O zaman soyadını değiştir.” esprisi karşısında kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Daha sonra şaşkınlığını üzerinden atan Bekar ve salondakiler gülmeye başladı.