Trump hakkında iddianame hazırlandı

ABD eski başkanı Trump, "Yozlaşmış Biden yönetimi, avukatlarıma aleyhime iddianame hazırlandığını bildirdi" diyerek malikanesinde bulunan 'gizli' belgelerle ilgili iddianame hazırlandığını açıkladı.

ABD'nin eski başkanı ve 2024 Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı Donald Trump, Florida'daki malikanesi Mar-a-Lago'dan çıkan 'gizli belgeler' ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında aleyhine iddianame hazırlandığını doğruladı. The New York Times gazetesi, hakkında hazırlanan iddianame ile birlikte Donald Trump'ın hakkında federal suçlama yöneltilen ilk ABD eski başkanı olduğunu yazdı.

AA'nın aktardığına göre, Trump, kendi sosyal medya sitesi TruthSocial'da yaptığı paylaşımda, 'gizli belgelerle' ilgili hakkında iddianame hazırlandığını duyurdu. ABD Başkanı Joe Biden'a işaret eden Trump, "Yozlaşmış Biden yönetimi, avukatlarıma aleyhime iddianame hazırlandığını bildirdi" diyerek, Demokrat Partili Başkan ve başkan adayı Biden'ın evinde, bir üniversitedeki ofisinde ve garajında çıkan 'gizli belgeleri' hatırlattı.

TRUMP: ABD İÇİN KARA BİR GÜN

13 Haziran Salı günü yerel saatle 15.00'te Miami'deki federal adliyeye çağrıldığını belirten Trump, "Ülkemizin tarihindeki herhangi bir görevdeki başkandan çok daha fazla oy alan ve şu anda 2024 başkanlık seçimleri için yapılan anketlerde hem Demokrat hem de diğer tüm adaylardan açık ara önde olan eski bir ABD Başkanı'nın başına böyle bir şeyin gelebileceğini asla düşünmemiştim. Ben masum bir adamım!" ifadelerini kullandı.

Donald Trump, bugünü ABD için 'kara bir gün' olarak nitelendirirken, kendisine hangi suçlamaların yöneltildiğine ilişkin bilgi paylaşmadı. The New York Times ise konu hakkında bilgi sahibi olduğunu ifade ettiği kaynaklara dayandırdığı haberinde, Trump'a söz konusu soruşturma kapsamında toplam yedi suçlama yöneltildiğini yazdı.

Sonraki Haber