Adliyede skandal! Nezaretten kelepçeli kaçış kamerada

Mersin'de çeşitli suçlardan gözaltına alınarak adliyeye götürülen şüphelilerden 2'si, bekletildikleri nezaretin kapı kilidini kırarak kaçmayı başarırken, skandal kaçış anı saniye saniye kameralara yansıdı.

Olay, 2 gün önce Mersin Adliyesi'nde meydana geldi. Çeşitli suçlardan gözaltına alınan bir grup şüpheli, mahkemeye çıkarılmak üzere adliyeye götürülerek nezarethanesine alındı.

Şüphelilerden 2'si, mahkemeye çıkarılmak için bekletildikleri demir parmaklı hücrenin kapı kilidini kırarak elleri kelepçeli halde kaçtı. Diğer şüpheliler ise yerlerinden ayrılmadı. Olayın ortaya çıkması üzerine bölgede çalışma yapan güvenlik güçleri, kaçan zanlılardan birini yakaladı, diğerinin ise halen arandığı bildirildi.

O anlar, kameraya yansıdı

Adliyede meydana gelen olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, çok sayıda şüphelinin bulunduğu demir parmaklıklı hücrenin kapısını zorlayarak açan 2 zanlının elleri kelepçeli halde kaçtıkları anlar yer aldı.

Görüntülerin devamında ise bir başka zanlının kapıyı örtmesi diğerlerinin ise kaçmadan beklemeleri kayda geçti.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

 Olayın ardından Mersin Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama yapıldı.

Açıklamada, firar eden hükümlülerden A.Y.’nin yakalandığı, H.A.’nın ise yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü kaydedildi.

Ayrıca hükümlülerin kaçmasına imkan sağladığı değerlendirilen şüpheliler H.H. ve A.G.’nin ‘hükümlünün kaçmasına imkan sağlama’ suçundan tutuklandığı, görevli jandarma personeli hakkında ise adli soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Sonraki Haber