''Cinci psikolog'' davalık oldu

İstanbul Kadıköy'de kendisine başvuranlara "sende kötü enerji var, cin var" dediği ve muska yazıp para aldığı iddia edilen bir psikolog mahkemelik oldu.

İstanbul Kadıköy’de ofis olarak kullandığı evinde hizmet veren A.K. isimli psikoloğun danışanlarına, “Sende kötü enerji var, cin var” diyerek para karşılığı muska yaptığı ve onlarca kişiyi mağdur ettiği iddia edildi. Hakkında soruşturma ve davalar açılan ve tek seans ücreti 550 TL olan psikolog A.K., “Ellerinde somut delil yok. Bana hepsinin borcu vardı. Para koparmak istediler” dedi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Maltepe Üniversitesi mezunu, psikolog A.K. onlarca danışanıyla davalık oldu. Soruşturma dosyalarına yansıyan ifadelere göre; A.K. Kendisinin 250 yaşında olduğunu ve Hz. Süleyman’ın soyundan geldiğini söyleyerek danışanlarını etkisi altına aldı. Bazı danışanlarına din üzerinden psikolojik baskı kurdu. Süreç ilerleyince ise çalışanlar durumu yargıya taşıdı.

‘SENDE KÖTÜ ENERJİ, CİN VAR’

Mağdurlardan E.C.S.’nin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikâyet dilekçesinde 2021 yılı Nisan ayı sonundan itibaren A.K.’den 6 seans hizmet aldığını belirterek, “Şahıs inançlı-inançsız danışanlarına din ve spiritüel olgular üzerinden psikolojik baskı kuruyor, ‘Sende kötü enerji cin var’ gibi söylemlerle danışanlarına tılsım, büyü, iksir ve muska gibi şeyleri ücreti mukabilinde yapıp satıyor. ‘Işık varlık’ olduğunu iddia ederek, ‘10 kişi seçmek için görevlendirildim. Sende bize katıl. Seni de istiyorlar’ gibi söylemlerde bulunup insanların aklıyla oynuyor. Şahsıma da aynı teklifte bulunmuştur. Bunun karşılığında, ‘İlahi olan tarafından korunacaksın’ gibi söylemlerde bulunuyor” dedi.

‘SANA YAŞLI BİRİNİ AYARLAYAYIM’

“Sürekli danışanlarını birilerine peşkeş çekiyor” diyen mağdur E.C.S. ifadesinin devamında, “A.K. ‘genç ve güzelsin. Sana zengin yaşlı birini ayarlayayım’ gibi şahsıma karşı söylemleri olmuştur. Ayrıca ben 26 yaşındayım. Kendisine anlattım şeyler anneme anlatmıştır” ifadeleri kullandı. E.C.S.’nin şikayeti nedeniyle A.K. Hakkında sadece 'özel hayatın gizliliği ihlal’ suçundan dava açıldı.

‘BENDEN PARA KOPARMAK İSTİYORLAR’

A.K. Hakkında yapılan diğer şikayetlerde de benzer ifadeler yer alırken telefonla ulaştığımız A.K. iddiaları reddetti. Söz konusu şikayetlerin bir karalama kampanyası olduğunu, 550 TL seans ücreti aldığını öne süren A.K., “Şikayetçiler birbirinin yandaşı. Bana iftira atıyorlar. Somut delil yok. Bana borçları vardı. Benden para koparmak istiyorlar. Benim ailemin durumu iyi diye. Böyle bir girişimde bulundular. Hepsi benim eski danışanım. Birbirlerini yönlendirdiler” dedi.

Sonraki Haber