Çöp konteyneri 3 yaşındaki çocuğu öldürdü

İzmit'te çöp konteynerinin kayması neticesinde evinin önünde oynayan 3 yaşındaki Yakup, duvarla konteynerinin arasında sıkışarak hayatını kaybetti.

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Serdar Mahallesi Yüksel Sokak'ta, 6 Haziran Pazartesi günü saat 19.00 sıralarında kan donduran bir olay meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evin önünde oynayan 3 yaşındaki Yakup, konteynerin yerinden kayması neticesinde merdivenle konteynerin arasında sıkıştı.

Durumu gören çocuğun ailesi hemen müdahale etti. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı çocuğu ambulansa alarak hastaneye kaldırdı.

Hastanede yapılan bütün müdahaleye rağmen çocuk hayatını kaybetti. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

Yakup'un amcası Bayram S., "Ben şikayetçiyim. Kim sebep olduysa şikayetçiyim. Bu çöp konteynerinin zinciri yok. Zinciri vardı ama kim çıkardı bilmiyorum. Çocukların parkı olmadığı için sokakta oynuyorlar. Yakup konteynere asılınca konteyner kaydı gitti. Yaralandı, başından darbe aldı" dedi.

"TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIZ"

Bayram S., "2-3 saat sonra da hayatını kaybetti. Kimin suçu varsa ben şikayetçiyim. Derdimiz para değil. Kimin ihmali varsa belediyenin ya da işçilerin tazminat istiyoruz. Alacağımız tazminatı çocuk vakfına ya da Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağız. Söz veriyorum. Hakimin huzurunda bağışlayacağız. Allah rızası için onun adına bağışlayacağız" diye konuştu.

Sonraki Haber