Dehşet evinde yeni detaylar! Silah sesi duyulmasın diye yastık kullanmış

Bursa'da sevgilisiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü arkadaşını öldürüp, 7 kurşunla yaraladığı sevgilisine de pansuman yapıp günlerce cinsel saldırıda bulunan İ.S.'nin, silah sesi duyulmasın diye üzerine yastık koyarak ateş ettiği ortaya çıktı.

Olay, 22 Haziran'da Osmangazi ilçesi Küplüpınar Mahallesi’ndeki evde meydana geldi. Alzheimer hastası annesi A.S. ve sevgilisi F.O. ile oturan İ.S., mahalleden arkadaşı R.Ö.'yü evine çağırdı. İddiaya göre; uyuşturucu madde etkisi altında olan S., sevgilisi ile ilişkisi olduğunu düşündüğü Ö.'yü tabanca ile vurdu. Ö., ardından ağır yaralanan arkadaşına, 'Acı çekmesin' diyerek 2 kez daha ateş etti. Ö., beline ve göğsüne isabet eden kurşunlarla hayatını kaybetti, İ.S., sevgilisi F.O.'ya da aynı silahla ateş açtı. S., ardından vücuduna 7 kurşun isabet eden kadına, cinsel saldırıda bulundu. Ö.'ın cesedini önce çarşafa sonra streç filme sarıp, bantlayan S., eczaneden aldığı sargı bezi ve ilaçlar ile pansumanını yaptığı sevgilisine ise yaralı haldeyken 21 gün boyunca cinsel saldırıda bulunmaya devam etti.

ANNESİNE YAZDIĞI MESAJ SAYESİNDE KURTARILDI

Ö.'ın cesedinin çürümesi sonucu çıkan koku, komşuları rahatsız edince ihbarla olay yerine polis ekipleri sevk edildi. S., eve gelen polisleri silah zoruyla tehdit ettiği sevgilisini pencereye çıkartıp, sorun olmadığını söyleterek geri gönderdi. Olay, F.O.'nun 12 Temmuz'da, S.'nın sehpa üzerinde unuttuğu telefondan annesine mesaj yazıp, yardım istemesiyle ortaya çıktı. F.O., annesine yazdığı mesajda, "Odada ceset var. Telefon dinleniyor. Diafon açık, mesaj yazma. Bana 8 el ateş etti. Yaralıyım. Polisi görürse önce beni öldürecek. Onu para ile kandırıp, evden çıkartın sonra da beni alın" dedi. F.O.'nun annesi mesaj sonrası polise gidip, şikayette bulundu. Polis, yaralı haldeki F.O. ile mesajla irtibata geçti.

EVDEN ÇIKARILAN SEVGİLİ KAMERADA

S.'yı, F.O.'nun annesinin evinden para alması için eve yönlendirdi. F.O.'nun annesinin evinin önüne otomobilini park ettiği sırada karşısında gördüğü polis ekiplerine silahını doğrultup, tehdit eden S., etkisiz hale getirilip gözaltına alındı. Eve giden ekipler ağır yaralı haldeki F.O. ile kokmaya başlayan ceset ile karşılaştı. F.O. tedavi edilmek üzere ambulansla hastaneye, Ö.'nün cesedi ise otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. F.O. ile Ö.'ın cenazesinin evden çıkarıldığı anlar, çevredekilerin cep telefonu kamerasına yansıdı.

EVDE KURŞUN DELİKLERİ OLAN YASTIK BULUNDU

Olay yeri incelemesinde İ.S.'nın F.O.'yu silah sesi duyulmasın diye üzerine yastık bastırarak, vurduğu tespit edildi. Öte yandan Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında; polisin ifadesine başvurduğu bina sakinlerinden Enis Aydemir'in de ifadesinde; eve girdiğinde kurşun delikleri olan yastığı gördüğünü ve silah sesi duymadıkları için S.'nın F.O.'yu, silahın üzerini yastıkla bastırarak vurduğunu söylediği öğrenildi. Silah sesi duymadığını, evden gelen koku üzerine rahatsız olduklarını söyleyerek, yaşananları DHA’ya anlatan Enis Aydemir, "İlyas, burada bizimle konuşan, tanışan bir insan. Bu mahalleden bir koku gelmeye başladı. Yastığı silahın üzerine koyuyor ve kadını 7 yerinden yastıkla vuruyor. Ses gelmesin diye böyle bir şey yapıyor. Bacaklarına 5 kurşun, geri kalan kurşunlar göğsüne isabet etmişti. İlyas, kadını yastıkla vurduğu için sesi bastırmaya çalışmış" dedi.

'ÇÖP ATTILAR SANDIM'

Mahalleden gelen silah seslerini duyduğunu fakat nereden geldiğini anlayamadığını, binadan aşağı çöp atıldığını zannettiğini belirten Hanife Güney ise "Sadece sesleri duydum. O gün evde oturuyordum. Yukarıdan aşağıya çöp attılar sandım sonra 'tak' diye bir ses duydum. Sonra 2 el yeniden silah atıldı 'tak, tak' diye. Bu kez camdan dışarıya baktım. Ama komşulardan hiç ses gelmeyince tekrar içeri girdim. Bir süre sonra 4 el daha silah sesi geldi. Üst kattan hemen camları açtılar. Adam bir o köşeye, bir bu köşeye bakmaya başladı ve hemen camları kapadı. Sonra yeniden 2 el daha silah sesi geldi. Kendilerini görmedim ve hiç tanımıyorum. Olay gündüz saatlerinde yaşandı" diye konuştu.

11 AYRI SUÇTAN KAYDI VARMIŞ

​Emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklanan ve hakkında 'kasten öldürme', 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme', 'cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetin yoksun kılma', 'beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahlı yağma', 'nitelikli cinsel saldırı' ve ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma' suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan İ.S.'nın, 'uyuşturucu madde kullanma' ve 'kasten yaralama' gibi farklı suçlardan da 11 kaydı olduğu öğrenildi. 

Sonraki Haber