Gitmediği ilden gelen trafik cezası büyük dolandırıcılığı ortaya çıkardı

Ankara'da bir genç kadın, hiç gitmediği Bitlis'te kendisine trafik cezası kesildiğini öğrenince ilk şoku yaşamıştı. Ancak olayın arka planındaki dolandırıcılık ikinci büyük şok oldu.

Ankara’da ikamet eden ev hanımı R.N.’a ait otomobilden Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) cezası geldi.

R.N.’ın girişimleri neticesinde aracın kiralık olduğu ortaya çıktı. Adını haritalardan bilen, hayatı boyunca hiç Bitlis’e gitmeyen ve kullanmadığı araç ile kendisine trafik cezası gelmesini şaşkınlıkla karşılayan R.N., ceza ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Hayatından hiç Bitlis’e gitmediğini ve araç kiralamadığını söyleyen R.N., "19 Nisan Cuma günü evimize bir ceza geldi. Bitlis'te Güroymak’ta bir ceza yediğim yazıyordu. Cezayı araştırdığımızda benim kimliğim adına bir araç kiralandığı ortaya çıktı. Hayatımda Bitlis'e gitmedim ve böyle bir araç kiralamadım. Onun için de bugün gelip bir suç duyurusunda bulunduk. Benim TC kimlik numaramdan ve ismim adresim yazıyordu. Bitlis'te bir araç kiraladığım yazıyordu. Ceza makbuzuna baktığımızda ceza 9 Mart'ta gelmiş görünüyor ve 9 Mart'ta ben evimdeydim. Ayrıca ben kimliğimi hiçbir zaman kaybetmedim. Kimliğim her zaman yanımdaydı. Hayatımda hiçbir zaman Bitlis'e gitmedim" dedi.

Eşi E.N. ise, eşinin adına gelen ceza hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ifade ederek, sahte kimliğin herhangi bir olaya karışmadan bu olaydan kurtulmak istediklerini belirtti.

Sonraki Haber